پنج شنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۷
اعلان

عایق پشم سنگ برای پشت بام

روش استفاده از پشم سنگ در پشت بام

روش استفاده از پشم سنگ در پشت بام

عایق تخته ای پشت بام یک راهکار مناسب برای نیاز عایق سقف بوده و برای کاربرد های ترمیم و نوسازی سقف با زیر بنای بتنی و تیر آهنی مناسب می باشد. عایق پشم سنگ توسط بیمه FM که یک بیمه جهانی برای سازه ها کلاس ۱ تایید شده است. سه روش پیاده سازی برای بهبود عملکرد بام با زیر بنای بتنی و فلزی پیش بینی شده است.

تشریح سیستم
عایق تخته ای بام پشم سنگ برای راهکار های بتنی و فلزی مورد استفاده قرار گرفته است.

سیستم های تیر آهنی

سیستم-بتنیعایق پشم سنگ تخته ای پشت بام در زمینه محافظت در برابر آتش بدون رقیب بوده و این ویژگی بهمراه استحکام فشاری مناسب تمامی پیش نیاز های رگلاتور و قوانین را پوشش می دهد. خواص و ویژگی های برتر پشم سنگ باعث بهبود خواص کلی سیستم عایق پشت بام از لحاظ جلوگیری از ورود نویز به ساختمان و همچنین سیستم گرمایشی آن می شود که یک سیستم پایدار و بهینه در مصرف انرژی به ارمغان می آورد. این سیستم برای کاربرد های تجاری و صنعتی مناسب است.

سیستم های بتنی

سیستم-بتنی1سیستم های بتنی با ایجاد توده حرارتی مناسب در سقف برای تابستان و زمستان بنا کافی هستند. تخته های سقفی پشم سنگ می توانند باعث پایداری  دمای داخلی شوند و آسایش حرارتی لازم را فراهم کنند. علاوه بر این, تخته های پشم سنگ دارای پایداری ابعادی بوده و بوسیله تغییرات دما در زمان های مختلف تغییر نمی کند.

سیستم های تیر آهنی دو لایه

سیستم-فلزی-دو-لایهخصوصیت جذب صوت پشم سنگ یک چاله صوتی مناسب ایجاد می کند که بوسیله یک لایه فلزی دیگر امکان برون رفت آن  کاهش می یابد و خاصیت جذب صوت تشدید می شود . ویژگی منحصر به فرد در جذب صوت این سیستم را برای کاربرد های مختلف کاندید مناسبی کرده است برای مثال فرودگاه ها , موسسات آموزشی , انواع مراکز و دیگر بنا هایی که در آن قابلیت های اکوستیک بسیار مهم است.

 

ملاحضات طراحی
فاصله بین دو آج

ضخامت عایق های تخته ای بام بین ۵۰ میلیمتر و ۵۹ میلیمتر است و بیشترین فاصله دو عاج ممکن برابر ضخامت عایق* ۱٫۵ است.
تخته های عایق پشم سنگ پشت بام دارای ضخامت ۶۰ میلیمتر تا ۱۰۰ میلیمتر هستند که در این حالت فاصله بین دوعاج برابر است با ضخامت عایق * ۳

فاصله-دو-عاج
پوشش و مکان مناسب
تخته های عایق پشم سنگ باید از طرف لبه بلند گذاشته شوند و در زاویه صحیح قرار بگیرد در پروفیل های لایه فلزی اتصالات لب به لب می تواند با آزادی کامل روی سقف حرکت کنند , اگر تیری برای بارکشی باشد باید به آن چسبانده شود. اگر بار کش به اتصلات لب به لب چسبانده نشود می تواند باعث کمبود لایه-وسطی باشد.

نقش
بستن مکانیکی عایق ها

زمانیکه سیستم سقف به شکل مکانیکی بسته شده است در هر ۰٫۷۲ مترمربع برای سیستم سقف می توان استفاده می شود.
برای هر دو نوع ناحیه زمینه ای و اطراف نواحی سقف های صاف استفاده می شود و با استفاده از دو نگهدارنده این پایداری بدست می آید. هرچند برای گوشه های سقف های مسطح یک مثال کلی برای افزایش تعداد بست های در هر مترمربع است و همچنین برای کاهش فاصله بین بست های ردیف ها است.

گلمیخ1
بست های مکانیکی عایق برای سقف با انحناء
تخته های پشم سنگ می توانند در سقف های منحنی شکل نصب شوند یا به میزان کمی ۲٫۵ متر انحنا داشته باشند. برای کاربرد در سقف های منحنی است که ۴ نگهدارنده در هر تخته برای قرار دادن و محکم کردن تخته ها در طول فرآیند نصب است .

محکم-انحنا

بار های اضافی سقف
تجهیزات و ابزار
تاجایی که ممکن است باید  هر نوع بالکن سقفی , هر گونه مجاری تهویه و واحد برودتی  دارای محل اتکا مستقل باشند تا به شکل مستقیم روی زیر لایه ها اعمال شود.
و زمانیکه اینکار مقدور نیست مجبوریم تجهیزات و ابزار را به شکل مستقیم روی سقف نهایی قرار دهیم و در این حالت نیاز است تا از تخته هایی با دانسیته بالاتر استفاده شود تا بتواند بار وارد را پخش کند.

روش بستن تخته های روی پشت بام
برای بستن مکانیکی تخته های پشم سنگ روی لایه فلزی , بتنی , تخته سه لا , همچنین پیشنهاد می گردد از گلمیخ های پلاستیکی استفاده شود.

گلمیخ

نکاتی که باید در محل کار در نظر گرفت
نصب
تخته های عایق پشم سنگ استفاده شده در بام باید با استفاده از گلمیخ ها است و برای اجتناب از شکاف کنار هم قرار گیرند . استفاده از تخته های عایق برش خورده و کوچک نباید در پشت بام استفاده شوند. باید کاملاً توجه شود تا در هر مرحله از عایق کاری و انجام ایزوگام سطح های کاملاً تمیز باشند و همچنین باید در گوشه ها و اطراف باز پنل از باتننت مناسب استفاده شود .

جذب آب
عایق پشم سنگ شامل الیاف نامنظم ضد بخار آب است و خیس شدن آن تنها زمانی رخ می دهد که در مجاورت مستقیم آب قرار گیرند.

پشم سنگ هایی که باز هستند , تخته های ایی که خیس می شوند باید تا خشک شدن کامل آنها صبر کنید و سپس در سقف مورد استفاده شوند.
در زمان بارندگی از نصب عایق پشم سنگ باید به شکل جدی خود داری شود. اگر به شکل اجباری قطرات باران در عایق پشم سنگ نفوذ کند باعث از بین رفتن ساختار الیاف می شود. و پس از نصب عایق پشم سنگ به شکل متوالی باید به سرعت عایق رطوبتی ایزوگام روی آن اعمال شود تا از نفوذ هر گونه رطوبتی جلوگیری کند.

برش تخته های بام
برش تخته های پشم سنگ به طرق مختلف امکان پذیر می باشد و به سادگی برش با چاقو یا صفحه های برش امکان پذیر می باشد. تخته ها در حین عمل برش نباید شکسته یا قطعه قطعه شوند.

حفاظت از تابلوهای سقف در طول نصب و راه اندازی
حفاظت نصبی باید در طول پروسه نصب عایق پشم سنگ بامی مورد استفاده قرار گیرد زمانیکه از بالابر یا نقطه دسترسی برای انتقال تجهیزات ساتفاده می شود یا هر فعالیتی که باعث صدمه دیدن عایق می شود.
و تحت هیچ شرایطی سقفی که بطور کامل تمام نشده است به عنوان محل کار بدون محافظ استفاده نشود و توصیه می شود از یک لایه پشم سنگ رولی در اطراف آن برای اینگونه کارها استفاده شود.

پیشنهاد می شود در قرار داد افرادی که قرار است در هر قسمت فعالیت کنند تمام این ملاحضات درج شود تا باعث عدم رضایت کلی در این کار نشود.

آماده سازی کار برای نوسازی
اگر در سقف موجود صدا و آب قابل نفوذ نباشد لازم نیست لایه عایق برداشته شود و در غیر اینصورت باید لایه عایق برداشته شود و پیشنهاد می شود لایه عایق حذف شود طراح یا پیمانکار باید سطح فعلی را بررسی کند و خرابی آنرا در نظر بگیرد.

در زیر فیلم روش نصب در سیستم فلزی نمایش داده شده است :

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE