دوشنبه , ۷ مهر ۱۳۹۹
اعلان

اثر حرارت بر روی سازه های آهنی

اثر حرارت بر روی سازه های آهنی

اثر تابش گرما بر سازه فولادی در هنگام آتش سوزی و پس از آن , نگران کننده است.

فولاد اگر در معرض افزایش دما قرار گیرد،استحکام خود را از دست می دهد.در هنگام آتش سوزی اگر سازه فولادی به اندازه و برای یک مدت زمان گرم شود،ضعیف شده و می تواند توانایی پشتیبانی و تحمل بار خود را ا دست بدهد.

آزمایش های تست پوشش های ضد حریق (Fireproofing) شبیه سازی شرایط آتش سوزی هیدروکربن ها برای رسیدن به درجه حرارت۲۰۰۰ درجه فارنهایت(۱۰۷۶ درجه سانتی گراد) در ۵دقیقه ظراحی شده اند. برخی از ساختارهای داخلی فولاد می توانند هنگام گرم شدن و خنک شدن تغییر کنندو احتمال نگرانی هایی پس از آتش سوزی را موجب می شود. این نگرانی ها معمولا شامل فولادهای آلیاژی است اما نه برای ساختار هایی که از فولاد نرم  استفاده می شود.

۱- نگرانی ها در هنگام قرارگرفتن در معرض آتش با افزایش دما افزایش می یابد. در آزمایش های استاندارد از درجه حرارت ۱۰۰۰ درجه فارنهایت (۵۳۸ درجه سانتیگراد) به عنوان نقطه شکست استفاده می کنند.

۲-یک ساختار فولادی معمولی که گرما داده شده،تقریبا نصف استحکام خود را در دمای ۱۰۰۰ درجه فارنهایت(۵۳۸درجه سانتی گراد) را از دست می دهد.

۳- اشیا فولادی با جرم حرارتی کم ، سریعتر گرم می شوند. تاثیر ضخامت صفحات فولادی بر میزان افزایش دما  برای صفحات ضخامت متفاوت در معرض آتش سوزی بنزین ۲۰۰۰ درجه فارنهایت (۱۱۰۰ درجه سانتیگراد) می باشد.

اهمیت استفاده از پوشش های ضد حریق بر روی سازه های فولادی به علت جلوگیری از انتقال حرارت آتش به سازه فلزی  و تغییر خواص و یا خمش صفحات فلزی در دمای حرارت بالا می باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE