جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

الاستومری

الاستومری ،عایقی برای کنترل صوت و حرارت

الاستومری همواره در تمام تاسیسات صنعتی، هنگام طراحی مجتمع یک مجموعه جدید نفت وگاز،شرایط لازم برای  عایق حرارتی و کنترل صدا باید الاستومری اجرا شود. در اکثر موارد این دو حوزه توسط تیم های طراحی مربوطه به طور جداگانه انجام می شود. اگر این دو تیم بدون هماهنگی کار کنند، می تواند منجر به ناکارایی قابل توجه در طراحی شود نتیجه ان ضخیم تر شدن سیستم های عایق ویا براورده نشدن تمامی الزامات سیستم می باشد . عایق فوم انعطاف پذیر یکی از گزینه هایی است که می تواند به نیازهای گرمایی و صوتی برای تعدادی از کاربردهای نفت گاز کمک کند. در حالی که محبوبیت فوم های عایق انعطاف پذیر الاستومتری برای صنایع نفت وگاز به منظور جلوگیری از خوردگی عایق (CUI) رو به رشد است،این مقاله در درجه اول بر توانایی های صوتی آن تمرکز می کند.

 

تاریخچه عایق الاستومری

عایق الاستومری فوم انعطاف پذیر معمولا به مواد پایه الاستومر که عموما متشکل از ترکیبات لاستیک مصنوعی هست،اشاره دارد.فوم الاستومری انعطاف پذیر(FEFs) در دهه ۱۹۵۰ معرفی شد و نشانگر تحول وگذر صنعت از شیوه مرسوم گذشته از نصب لایه های عایق سنگین وسخت است. استفاده از عایق الاستمریک به سرعت افزایش یافت وبا معرفی محصولات عایق نازک ،بخش های لوله های از قبل شکل گرفته و لوله ها و ورق های خود چسبیده ،تعداد حوزه های کاربردی افزایش یافت.

FEF ها می توانند بر روی انواع تجهیزات نصب شوند،ازلوله کشی خدمات آب خانگی خانگی و مجراها تا چیلر تجاری بزرگ و سیستم های تهویه.FEF های سلول بسته نه تنها از اجزای  HVAC سرد کننده در برابر خسارات حرارتی چگالش محافظت می کنند.بلکه در سیستم های مکانیکی در کاربردهای صنعتی ،دارویی ونفت وگاز از ۲۹۲تا ۳۰۲ درجه فارنهایت استفاده می شود.در سال های اخیر ،تقاضا برای عایق با قابلیت های چندمنظوره به طور قابل توجهی افزایش یافته است و فوم انعطاف پذیر یکی از گزینه های مناسب برای رسیدگی چگالش های متعدد جدید است.

مشخصات نصب الاستومری

FEF انعطاف پذیر است که ممکن است پیچیدگی را در هنگام نصب الاستومری بر روی لوله ،خم،اتصالات،تجهیزات و مجراها کاهش دهد. انعطاف پذیری آن به شما این امکان را می دهد که ارتعاش و حرکت را بدون تخریبب تحمل کند .در حالی که نصب عایق فوم نیاز به دانش پیمانکار مصالح با تجربه است، می توان الایتومری را بدون تجهیزات و ابزار خاص نصب کرد.

زمان یک عامل بحرانی در هر ساخت وساز جدید در صنعت نفت وگاز است. نقاط قوت مشخص شده در قرارداد برای تاسیسات بزرگ مانند گاز طبیعی مایع (LNG) مایع سازی و یا مجتمع پتروشیمی تنهامی تواند در صورتی حاصل شود که زمان و هزینه به صورت رضایت بخش برای مجموعه فعالیت هر فرد در هر مرحله از پروژه براورده شده باشد. در مورد عایق بندی ،سرعت تولید مواد را می توان نقش تعیین کننده ای در مشخصات و انتخاب انواع عایق بندی خاص داشته باشد. مواد عایق FEF ممکن است تا حدودی گرانتر از مواد عایق بندی سنتی باشد.با این وجود ، با نصب و راه اندازی مناسب در اطراف اتصالات پیچیده تر امکان صرفه جویی میسر می شود . فضا ووزن عوامل مهمی در طراحی ،ساخت ونگهداری تاسیسات نفت وگاز هستند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE