سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
اعلان

الزامات ISO برای عایق

الزامات ISO15665 برای عایق صوت

همانطور که قبلا ذکر شد سروصدای قابل توجهی از لوله تولید می شود . عملکرد سیستم های عایق صوتی با استاندارد بین المللی ISO15665″عایق صوتی و آکوستیک برای لوله ها ،دریچه ها و فلنچ ها اندازه گیری شده است.”تصویر ۱ مقادیر مورد نیاز برای حداقل کاهش درج (یا از دست دادن آکوستیک)نشان می دهد که پیکربندی عایق تحت ارزیابی باید برای رسیدن به معیارهای طبقه بندی در فرکانس مرکزی اوکتاو انجام شود.شکست یک سیستم انتخاب شده برای براوردن معیارهای تعیین شده برای تمام اکتاو این را نتیجه می شود که این سیستم یا در درجه پایین تر طبقه بندی می شود یا به طور خلاصه طبقه بندی نشده باقی می ماند . به منظور تعیین تغییرات راندمان تابش آکوستیک،طبقه بندی نیز بسته به قطر لوله ،متمایز می شود.

 

تصویر ۱ – کمترین ضرر درونی برای نوع های مختلف مطابق بر ISO15665

مقدمات تست عایق

جزئیات روش تست می تواند به طور مستقیم از ISO15665 گرفته شود و در اینجا جزئیات آن ارائه نشده است.با این حال،یک توضیح کوتاه از آزمون برای کمک به درک درس آن ارائه شده است. شکل ۲ تست نصب ، که شامل منبع صدا هست را نشان می دهد. این لوله ۱۸ “۱/۲،۲” (۵،۵۶۰میلی متر) طول دارد، قطر بیرونی آن ۱۲¾ “(۳۲۳ میلی متر) و ضخامت دیواره ۱/۴″(۶٫۳میلی متر) است.به عنوان قطر بیرونی >300 میلی متر(۱۲)”،معیارهای نوع A2،B2وC2 براساس شکل ۱ اعمال می شود.

تصویر 2-اندازه گیری مقدماتی مطابق با ISO15665

تصویر ۲-اندازه گیری مقدماتی مطابق با ISO15665

ساخت وساز عایق برروی لوله در داخل اتاق بازسازی نصب شده است،اطمینان حاصل شود که لوله ها با دقت در دو ناحیه نفوذ،با ماستیک بسته مهرو موم شده باشد. اندازه گیری ها برروی لوله بدون عایق و لوله عایق کاری شده در هر مورد انجام می شود .میانگین فشار صدا با استفاده از یک میکروفن متصل به رونق چرخشی مطابق با ISO3741 در محدوده فرکانس ۱۰۰ تا ۱۰ کیلو هرتز اندازه گیری می شود.

افت درونی برای هرمحدوده فرکانس با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود:

DW=Lb-Lc-(Lbr-Lc)

که :

DW افت درونی (dB)

Lb متوسط سطح فشار یک سوم اکتاو صدای لوله بدون عایق (dB)

Lc متوسط سطح فشار یک سوم اکتاو صدای لوله ایزوله (dB)

Lbr مقدار متوسط سطح فشار یک سوم اکتاو صدای در اتاق برای مقایسه منبع صدا لوله بدون عایق (dB)

Lcr مقدار متوسط سطح فشار یک سوم اکتاو صدای در اتاق برای مقایسه منبع صدا لوله عای کاری شده (dB)

افت درونی برای فرکانس باند اوکتاو می تواند از یک سوم فرکانس باند اوکتاو به صورت زیر محاسبه شود:

جایی که :

DWI افت درونی در هر باند اکتاو یک سوم از باند اکتاو مربوطه است .

با توجه به الزامات  ISO15665 ، ساختارهای مختلف چند لایه به وجود آمد.استاندارد بین انواع A،BوC متفاوت هست و به همین ترتیب ، ۳ سیستم عایق بندی مختلف ارائه می شود .در بیشتر موارد ،سیستم های FEF جدید به میزان قابل توجهی از میزان مورد نیاز در دسته های فردی استاندارد تخطی می کند. علاوه بر طبقه بندی های مندرج در استانداردISO15665، سیستم حرارتی آکوستیک DEP NO.31.46.00.31،D طراحی شده است.

اجزای سیستم FEF وابسته به آکوستیک حرارتی

سیستم های FEF آکوستیک حرارتی شامل اجزای زیر است:

  • یک FEF میکروسل بسته با هدایت حرارتی کم و کمی مقاومت در برابر انتقال بخار آب که ،با کند کننده بخار مناسب مرتبط می شود ممکن ات نصب وراه اندازی با حفاظت قابل اطمینان در دراز مدت ،در برابر ورود آب و از دست دادن انرژی به وجود آورد.
  • فوم سلول باز آکوستیک با ویژگی های جذب صدای عالی در عایق ضخامت کمتر
  • لایه های مانع کنترل صدا،به ترتیب ساخته شده از وینیل وقیر ،که به طور قابل توجهی انتقال صدا از تاسیسات را کاهش می دهد و عملکرد آکوستیک را افزایش می دهد.
  • سیستم پوشش بر مبنای لاستیکی که در برابر اشعه ماوراء بنفش ،شستشوی آب شور ،تاثیر مکانیکی محافظت می کند،و کاهش موثر CUI را برای تاسیسات فراهم می کند.
  • پلیمر تقویت شده با فیبر (FRP) با مقاومت مکانیکی عالی و کاهش بالقوه CUI
  • سیستم های پوششی غیر قابل اشتعال ساخته شده از فولاد زد زنگ ،ورق فولاد گالوانیزه،آلومینیم یا آلومینیم روی

این سیستم های کامپوزیت چند منظوره نه تنها نیازهای صوتی را براورده می کند بلکه آنها همچنین عملکرد پایدار عایق حرارتی ،کنترل چگالش و حفاظت شخصی را به وجود می اورد. این عایق ها نیازهای عملیاتی آتش سوزی و تاییدیه های بین المللی مانندDNVوBV ،مقابله با شرایط محیطی خشن(از جمله آب و هوا،اسپری آب شور ، اشعه UV و غیره …) به خوبی به دست آورده اند و ممکن است مقداری در بابر CUI مقاومت کنند.

یکی از جنبه های منحصر به فرد این سیستم های عایق صوتی حرارتی مبتنی بر FEF این است که آنها به طور مدولار ساخته شده اند. سیستم های FEF این امکان را به وجود می اورند که برای یک سیستم هردو مشخصه صوتی حرارتی و کنترل نویز امکان پذیر باشد.ساخت سیستم با توجه به الزامات منحصر به فرد برای عایق بندی هر کارخانه مشخص می شود.یکی از جنبه های این سیستم های عایق صوتی حرارتی مبتنی بر FEF این است که آنها به طور مدولار ساخته شده اند . سیستم های FEF اجازه می دهد که در هریک از سیستم ها برای هردو عایق حرارتی وکنترل نویز امکان پذیر باشد . ساخت سیستم با توجه به الزامات فردی این کارخانه برای عایق بندی مشخص می شود.علاوه براین ،این ماده انعطاف پذیر است ومی تواند لرزش و حرکت زیادی را بدون فروریزی انجام دهد.

نتیجه گیری

پیشرفت های تکنولوژی FEF اجازه می دهد که صاحبان و اپراتور های LNG ودیگر تاسیسات نفت وگاز برای رفع نیازهای بهداشتی و ایمنی متناقض با سیستم های عایق عملکرد صوتی را همراه با کاهش خطر CUI بهبود دهند.

این سازه های جدید چند لایه مطابق با معیارهای مربوط به طبقه بندی ISO15665 برای عایق صوتی لوله ها ،دریچه ها ،فلنچ ها مطابقت دارد . در اغلب موارد ،آنها به میزان قابل توجهی برای کاهش سطح صدا مورد نیاز است در حالی که FEF ها در دهه ۱۹۹۰ به عنوان تولیدات طاقچه در صنعت نفت وگاز را در نظر گرفته بودند،این مواد در حال حاضر در بازار قرار گرفته است و به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند.FEF ها براساس تعداد روز افزون پروژه های عمده نفت وگاز که اخیرا برای صنعت  Gorgon بزرگ استرالیا و تاسیسات گاز مایع طبیعیIchthys مشخص شده ،انتخاب می شوند.با هدف استخراج ۸٫۴ میلیون تن LNG در سال ،میدان Ichthys دومین مرکز بزرگ نفت وگاز در تاریخ استرالیا خواهد بود و در حال حاضر یکی از مهمترین پروژه های دریایی در سراسر جهان است.تاکنون حدود ۴۰۰۰۰۰متر مربع مواد و پوشش های حرارتی و آکوستیک و عایق بندی شده بر روی اجزای سازه های مختف مدولار تاسیسات LNG نصب شده است  وبرای اولین بار در  پروژه های نفت و گاز در این مقیاس تا ۴۰ درصد ازین مواد ، از مواد عایق بندی شده الاستومری تشکیل شده است.

با توجه به توانایی های آنها برای پاسخگویی به نیازهای عایق حرارتی ،صوتی و ترکیبی صوتی حرارتی ،انها گزینه خوبی برای بسیاری از کاربرد های صنعتی هستند.

 

تصویر ۳-آماده سازی نمونه آزمایشی FEF برای تست مطابق با ISO15665


 تصویر ۴- وابسته به مشخصات مورد نظر سیستم های FEF حرارتی آکوستیک متفاوت موجود هست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE