سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اعلان

بتن مسلح با عایق پشم سنگ ICF

بلوک سیمانی پشم سنگ ICF

بلوک سیمانی پشم سنگ ICF

بلوک بتنی پشم سنگ ICF چیست ؟

سیستم بتن مسلح با عایق پشم سنگ (ICF) دیواری پرشونده با بتن هستند. که قالب دیوارها دائمی بوده و بعد از بتن ریزی به عنوان جزئی از دیوار محسوب شده و بصورت عایق حرارتی عمل می‌کند این سیستم برای اولین بار در اوایل دهه‌ی۱۹۵۰-۱۹۶۰ در کشور آلمان ابداع شد و پس از آن در اروپا و سپس در سراسر دنیا به سرعت گسترش یافت. در حال حاضر بیش از ۸ درصد ساختمان‌های با ارتفاع کم و متوسط در آمریکا و کانادا با این سیستم ساخته می‌شوند. ICF انقلابی در پیشرفت صنعت جهانی ساختمان برای ساختمانهای مسکونی، تجاری و سازمانی است که استفاده روزافزون آن به دلیل راحتی بی نظیر آن، بهره‌وری انرژی و کاهش هزینه‌ها در قیاس با دیگر روشها قابل توجه است.

پوشش ساختمانی با عملکرد بالا

از سال ۱۹۴۵ بلوک های بتنی , که در آنها از هیچ گونه فوم پلی استایرن (یونولیت) و پنل پشم سنگ استفاده نشده بود تبدیل به اصلی ترین سیستم ICF ساختمانی شد.
پس از یک نوآوری این بلوک های بتنی با پانل های تخته ای پشم سنگ ترکیب شد و یک سیستم ICF جدید را بوجود آورد که به مراتب عملکرد بهتر , با دوام تر و صرفه جویی بیشتر در انرژی و هزینه را نسبت به دیگر سیستم های موجود در بازار فراهم کرد.

خصوصیاتی که پانل پشم سنگ برای این بتن ها فراهم کرد به شکل زیر است :
* حفاظت در برابر آتش
* جذب و کاهش شدت صوت
* ساخته شدن از مواد بازیافتی
* پایداری در برابر رطوبت

این قالب های بتنی برای حذف کامل پل زدن های حرارتی بهینه شده است و مزایای حرارتی ساختمان را به حداکثر می رساند.
کیفیت هوای درونی یکی دیگر از اجزای کلیدی پوشش ساختمان است زیرا این قالب ها آب را جذب نمی کند و سطح رطوبت را معتدل نگاه داشته , رشد کپک ها را مهار کرده و به شکل فعالی در ایجاد محیط زیست سالم نقش دارد.

John deGraauw می گوید : “زمان انتخاب عایق مناسب برای استفاده در ساخت بلوک بتنی ما گزینه های زیادی داشتیم ولی پشم سنگ انتخاب طبیعی ما بود زیرا خصوصیات زیست محیطی مناسب داشته گازی از خود متصاعد نکرده و مهمتر از همه محصولی طبیعی بوده و از سنگ تولید می شود.”

ترکیب پشم سنگ با بلوک های بتنی سبب گشته تا سیستم ICF بی نظیری خلق شود که منحصر به فرد بوده و کیفیت ساختمان نهایی ساخته شده با ان را بالا می برد و سطح مناسبی از آسایش حرارتی را برای ساختمان فراهم می کند.

برای اطمینان از اینکه ساختمان تمام مزایا را پوشش دهد توسعه دهندگام با به زوایا و شکل هندسی بنا در زمان طراحی ساختمان توجه ویژه ای داشته باشند شبیه سازی زاویه تابش خورشید برای سایه طبیعی و ویژگی های معماری را برای به حداکثر رساندن استفاده از انرژی ها طبیعی رایگان استفاده کنند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE