امروزه آگاهی به محدودیت های انرژی و لزوم بهره گیری مفید از آن و توجه به هزینه قابل ملاحضه تولید سوخت های فصیلی صنایع را بر آن داشته تا راهکارهایی جهت صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف آن در نظر گیرند بحران رو به رشد انرژی در جهان امروز بشر را به سمت انرژی های نو از جمله انرژی خورشیدی سوق داده است , لیکن تا زمان دستیابی به تکنولوژی های به کارگیری از انرژی های تجدیدپذیر, معقولانه ترین کار بهینه کردن روش های استفاده از منابع کنونی انرژی است. در این راستا نزدیک به یک قرن است که کشورهای پیشرفته قدم در راه مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی نهاده اند. یکی از مهمترین راه های صرفه جویی در مصرف انرژی , جلوگیری از هدررفت آن است و استفاده از مواد عایق بهترین راه تحقق این امر می باشد.

در کشور ما متاسفانه به دلیل وفور منابع انرژی توجه کمتری به صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی می شد. با اجرای اهداف و سیاست های کشور در بخش انرژی شامل اعمال صرفه جویی و کاهش مصرف سوخت , منطقی کردن مصرف انرژی , حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و سیاست گذاری به منظور بهره برداری بهینه و مناسب از انواع حامل های انرژی و تغییر الگوی مصرف سوخت , نیاز استفاده از عایق اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بر این اساس شرکت آرمان عایق اسپادانا در سال 89 قدم به صنعت نوپای عایق گذاشت و به عنوان گام نخست و حضور قوی و موثر خود در بازار عایق کشور را سرلوحه کار خویش قرارداد بر این اساس فعالیت های خود را با تمرکز بر عایق های معدنی ( پشم سنگ و سرباره ) آغاز نمود.

پس از اندک زمانی با توجه به خلاء احساس شده در کشور در خصوص وجود شرکت ها و یا سازمان های ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه عایق , این شرکت اقدام به راه اندازی واحد فنی – مهندسی با هدف ارائه مشاوره های تخصصی پیرامون طراحی و انتخاب عایق بهینه جهت مصارف ساختمانی و صنعتی مبتنی بر مباحث علمی و مهندسی نمود . همین امر موجب گسترش حوزه فعالیت شرکت در زمینه انواع عایق های سرد و گرم با کاربرد های صنعتی و نیز ساختمانی از قبیل عایق های معدنی , الاستومری , پلیمری و نیز دیگر محصولات ساختمانی و صنعتی که کاربرد عایق دارند , گردیده است.

بر این اساس این شرکت در حال حاضر علاوه بر تولید و تامین انواع عایق های گرم و سرد از قبیل عایق های معدنی ( پشم سنگ و پشم سرباره ) عایق های الاستومری , عایق های پلیمری ( پلی یورتان و پلی اتیلن ) و نیز کانال های از پیش عایق شده و انواع ساندویچ پانل ( پشم سنگ و پلی یورتان ) در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی و همچنین اجرای عملیات عایق کاری نیز مشغول به فعالیت می باشد.

امید است با همکاری روز افزون گام موثری در رفع نیاز های آن شرکت محترم برداریم.

گواهینامه ها