پنج شنبه , ۸ خرداد ۱۳۹۹
اعلان

ساخت فرودگاه بارسلونا

عایق پشم سنگ فرودگاه

عایق پشم سنگ فرودگاه

ترمینال جنوبی بارسلونا که در سال ۲۰۰۹ ساخته شد ترافیک هوایی این شهر را دو برابر کرد و میزان مسافران را از ۳۲ میلیون به ۵۵ میلیون افزایش داد  شروع کار  ساخت فرودگاه بارسلونا با زیر بنای ۵۲۵ هزار متر مربع  و پارکینگی با ظرفیت ۱۲ هزار دستگاه در سال ۲۰۰۵ کلید خورد. زیر ساخت اصلی آن از ساختمان مرکزی تشکیل شده است که به راحتی ورود مسافران را مدیریت کند.
هنگامی که کار در سال ۲۰۰۹ یکسال زودتر از زمان برنامه ریزی شده به پایان رسید پیتر هادگکینسون معمار مسئول پروژه مصاحبه ای به شرح زیر شد :

پشم سنگ چه نقشی در این پروژه داشت ؟

ساختمان و زیر ساخت پروژه ترمینال جنوبی فرودگاه  در مقیاس-بزرگ شامل زیر بنایی حدود ۵۲۵ هزار متر مربع است که نیاز به بیشترین سطح عایق کاری صوتی دارد و حدود ۱۰۰ هزار متر مربع پشم سنگ برای عایق کاری سقف های آن استفاده شده است که نیاز عایق کل ساختمان را پوشش می دهد مثل نیاز به عایقکاری گرمایی , عایقکاری محافظت در برابر آتش و سرما را فراهم می کند.

چرا زیر ساخت فرودگاه از ترمینال های دیگر متفاوت است ؟

با توجه به کار های صورت گرفته , هدف از این پروژه رفع نیاز به افزایش روز افزون مسافران هوایی بارسلونا است و تبدیل این فرودگاه  به یکی از مراکز مبادلاتی بین المللی می باشد. تلاقی درست بین کاربرد و طراحی امری ضروری است و  می تواند باعث پایبندی به معیار های معماری مدیترانه ای , تمرکز ویژه بر روی دریافت گرما از محیط زیست و تابش نور خورشید در مکان های مسافران دارد .

در طول این پروژه با چه اتفاق ناگوار یا مشکلی مواجه شدید ؟

به علت نزدیک بودن فرودگاه به دریا و نزدیک بودن به سطح آب ما با مشکل رطوبت مواجه بودیم که این باعث شد ما سر تاسر محیط اطراف را دیواری با عمق ۲۲ متر بکشیم .

ساخت و ساز چه تاثیری روی محیط محلی داشت ؟

گستردن و برنامه توسعه برای نصب موجود سبب می شود که فضای بیشتری برای ترافیک هوایی بوجود آید طرح بارسلونا بر طبق پیشبینی به نفع کاتالونیا است مخصوصا در صنعت توریست و تجارت . علاوه بر این ساخت و ساز ها ساختمان جدید دسترسی به فرودگاه بهبود یافته است برای جلوگیری از ازدحام ترافیکی

 

عایق کاری پشم سنگ

عایق کاری پشم سنگ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE