دوشنبه , ۷ مهر ۱۳۹۹
اعلان

شرکت پلي اكريل ايران

برگرفته از سایت اصلی : شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۲۴ مردادماه ۱۳۵۳ بصورت مشارکت بین بخش خصوصی و تعدادی از بانک های تخصصی ایرانی و شرکت دوپان دونمورس آمریکا تاسیس شد و تحت شماره ۱۹۴۱۳ در تهران به ثبت رسید. بهره برداری از کارخانه در سال ۱۳۵۷ آغاز گردید و در تاریخ ۱۶/۲/۱۳۶۳ تحت شماره ۴۵۰۰ در اداره ثبت شرکت های اصفهان ثبت گردید.

محیط کارخانه شرکت پلي اكريل ايران

پلی اکریل ایران

موضوع فعالیت :

موضوع شرکت برطبق ماده ۳ اساسنامه عبارتست از:

۱) احداث و توسعه کارخانجات تولید الیاف و نخ پلی استر و اکریلیک در ایران و فروش محصولات آنها در داخل و خارج از کشور.

۲) مشارکت در سایر شرکت ها از طریق تاسیس يا تعهد سهام شرکت های جدید، خرید یا تعهد سهام شرکت های موجود مرتبط با موضوع شرکت.

۳) سرمایه گذاری مستقیم یا مشارکت در ایجاد، توسعه و راه اندازی طرحهای تولیدی صنعتی و معدنی، بازرگانی و خدماتی و خرید و فروش سهام آنها.

۴) بطورکلی اقدام و مبادرت به کلیه عملیات صنعتی، تجاری و خدمتی مرتبط با موضوعات فوق الذکر.

 تولیدات کارخانه های شرکت پلی اکریل ایران:

ظرفیت اسمی تولید شرکت پلی اکریل ایران معادل ۱۱۸٫۰۰۰ تن و ظرفیت قابل دسترس برابر با ۱۲۱٫۵۰۰ تن در سال می باشد. این تولیدات شامل انواع نخ و الیاف پلی استر، الیاف اکریلیک فرشی، پتویی و تاپس پلی استر است که  در ذیل بصورت اجمالی معرفی گردیده است.

الف.کارخانه پلی استر:

۱) نخ پلی استر

نخ پلی استر که در کارخانه پلی استر تولید می شود با ظرفیت قابل دسترس سالیانه ۲۱٫۰۰۰ تن، شامل نخ کشیده نشده در دیتکس های مختلف می باشد و در صنایع بافندگی مورد استفاده قرار می گیرد.  تولید فعلی این واحد محصول شفاف و نیمه مات بوده که با بهره برداری از طرحهای توسعه در حال اجرا علاوه بر افزایش ظرفیت نهایی، امکان تولید محصولات رنگی نیز مهیا خواهد شد.

* نخ پلی کول  Poly cool  :این محصول در کارخانه پلی استر تولید می شود و به دلیل خواص فیزیکی مناسب و خصوصیت امکان انتشارسریع رطوبت جهت مصارف پوشاک ورزشی و سایر البسه ای که دفع عرق و خنک شدن بدن مورد نظر باشد کاربرد دارد این محصول می تواند در دسیتکس های مختلف بنابر نیاز مشتری تولید شود.

۲) الیاف پلی استر

الیاف پلی استر که با دنیرهای مختلف جایگزین مناسبی برای پنبه در صنایع نساجی می باشد در کارخانه پلی استر با ظرفیت قابل دسترس سالانه ۳۶٫۰۰۰ تن تولید می گردد. این الیاف در تولید انواع پارچه بکار می رود. الیاف تولیدی در دیتکس های ۴/۱-/۳۳ و۶ و باطول برش های مختلف به مشتریان عرضه می شود. همچنین تولید نوار آنتی پیل جهت انجام عملیات تاپس و عرضه به تولید به تولید کنندگان پارچه های فاستونی نیز بخشی از تولیدات این واحد می باشد.

ب.کارخانه اکریلیک ۱

۱)      الیاف اکریلیک فرشی خشک ریسی

الیاف تولیدی در کارخانه اکریلیک یک به روش خشک ریسی با ظرفیت قابل دسترس ۲۵۴۰۰ تن در سال تحت لیسانس شرکت Dupont آمریکا مشابه الیاف Dralon شرکت Bayer آلمان با مزیت رنگ پذیری بالاتر می باشد. محصولات این کارخانه با ظرافتهای متفاوت (از میکرو دنیر تا دنیرهای بالا) بدلیل خواص ظاهری و فیزیکی، مکانیکی بسیار عالی که به تفصیل در قسمت معرفی محصولات شرکت ارائه شده، از مرغوبترین الیاف مورد استفاده در صنعت نساجی و خصوصاً صنایع فرش می باشد.

۲)       الیاف اکریلیک پتویی

این محصولات نیز در کارخانه اکریلیک یک تولید شده و از فرآیند پذیری بسیار مطلوبی در صنایع مربوطه برخوردار است.

۳)       الیاف پلی بست Poly Best

این محصول در کارخانه اکریلیک یک تولید شده و محصول اکریلیک اصلاح شده می باشد که بدلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود می تواند در انواع ورقهای سیمانی به جای آزبست که استفاده از آن بدلیل خطرات زیست محیطی و سرطانزا بودن ممنوع شده، جایگزین گردد.

۴)      الیاف اکریلیک صنعتی

این محصول با انجام اصلاحات ساختاری روی پلیمر آن در کارخانه اکریلیک یک تولید شده است که بدلیل خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه، قابلیت اعمال عملیات حرارتی کنترل شده داشته و در صنایع غیر نساجی کاربرد دارد. این محصول مطابق با سفارش مشتری قابل عرضه می باشد.

ج ) کارخانه تاپس

کارخانه تاپس پلی استر با تکنولوژی Converting با ظرفیت تولید واقعی سالیانه ۳۵۰۰ تن تاپس آنتی پیل پلی استر شانه شده بوده و محصول آن عموما جهت استفاده در صنعت فاستونی برای اختلاط با پشم مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد.

 د)کارخانه GF

 گرانول PET تقویت شده با الیاف شیشه(PET-GF)

گرانول PET تقویت شده با الیاف شیشه با ظرفیت سالیانه ۱۵۰۰ تن در کارخانه تولید می شود و جهت ساخت قطعات مختلف صنعتی کاربرد دارد. امکان تولید این محصول با خواص متنوع از جمله مقاوم در مقابل آتش و با مقاومت ضربه پذیری بالا وجود دارد.

ه). شرکت الیاف زاینده رود

شرکت الیاف زاینده رود با ظرفیت قابل دسترسی سالیانه ۳۷۰۰۰ تن با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی Wet Spining (تر ریسی) محصولات اکریلیک تولید می نماید:

۱)      الیاف اکریلیک از ۱ دنیر تا ۱۶ دنیر(staple ): این الیاف شامل الیاف گروه فرشی و پتویی و البسه بوده و در صورت نیاز مشتری بصورت اختصاصی و سفارشی نیز تولید می گردد.

۲)      نوار اکریلیک از ۱ دنیر تا ۸ دنیر(tow): محصولات نوار جهت استفاده در صنایع نساجی فرشی و پتویی تولید می شوند.

۳)      الیاف و نوار ویژه: این الیاف شامل انواع ضد میکروب،سوپر وایت،جایگزین آزبست، رنگی، محصولات سفارشی اکریلیک نوع نساجی و صنعتی می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE