یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
اعلان

صرفه جویی ۵۰% انرژی در بیمارستان کرواسی با پشم سنگ

صرفه جویی 50% انرژی در بیمارستان کرواسی با پشم سنگ

صرفه جویی ۵۰% انرژی در بیمارستان کرواسی با پشم سنگ

بیمارستان های کشور کرواسی مجبور به نوسازی ۳% از ساختمان های عمومی خود در سال هستند و از آنجاییکه اکثر این ساختمان ها در سال های ۱۹۷۷۰ و ۱۹۸۰ ساخته شده است پتانسیل آنها برای صرفه جویی در انرژی بسیار زیاد است.
یکی از پروژه های نوسازی ساختمان در کرواسی به پایان رسیده است که در شهر Split واقع در ساحل دریای آدریاتیک در جنوب کشور کرواسی انجام شده است. این بیمارستان عمومی در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است که ارزش تقریبای این پروژه ۱۰ میلیون یورو برآورد شده است .
در خلال نوسازی بیمارستان در بین ماه های آپریل و سپتامبر این سال انجام شد حدود ۳۷,۰۰۰ متر مربع بنا بر اساس استاندارد های صرفه جویی انرژی و با استفاده از عایق پشم سنگ تخته ای انجام شده است . در این پروژه نوسازی حدود ۳۰ شرکت کرواتی و ۳۵۰ کارگر شرکت کرده اند و بیمارستان در طول این مدت به کار خود نیز ادامه داده است.

نوسازی اکنون کامل شده است , کارگران و بیماران در بیمارستان اکنون از بیمارستانی بهتر استفاده می کنند با سیستم حفاظت در برابر آتش بهتر و کاهش چشمگیر هزینه ها انرژی .
قبل از نوسازی , هزینه ها ی انرژی بیمارستان حدود ۱٫۶ میلیون یورو در سال بوده است و اکنون هزینه کلی انرژی نصف می شود و به این معناست که هزینه نوسازی در طول ۱۴ سال باز می گردد.

هزینه های این پروژه به شکل ترکیبی از سرمایه گذار های خصوصی۶۵% و عمومی ۳۵% از سازمان صرفه جویی انرژی تامین شده است و گفتنی است زمانبندی این پروژه بسیار عالی بوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.