دوشنبه , ۱۸ آذر ۱۳۹۸
اعلان

عایق سفید

عایق سرامیک سفید

عایق سرامیک سفید

پوشش عایق سفید (بطور دقیق تر پوشش رنگ انعکاسی) در کاربرد های صنعتی برای سال ها استفاده شده است تا همین اواخر که عایق سفید روی سقف بسیاری از اتوبوس های مدرسه دیده شد و باعث ورود آن به محیط های مسکونی شد. این پوشش سرامیک بطور اساسی انرژی تابشی خورشید را منعکس می کند و در حال حاضر در بعضی از طرح های مسکن سازی دیده می شود. فن آوری  سرامیک به شکل ذرات سرامیک به عنوان سپر حرارتی برای سفیه های فضایی در ورود مجدد به جو زمین استفاده می شود.

این پوشش شامل حباب های تو خالی از سرامیک است که توانایی فوق العاده ای برای انعکاس و گرما دارد. بسیار با دوام و پایدار است برای انجام هستند. مشخصه های نقطه دمایی , انعکاس , انکسار و اتلاف این نوع عایق را پوشش مناسب برای دیوار ها , سقف ها و حتی فضای داخلی می کند. رنگ آمیزی با سرامیک مزایایی را در طی سال فراهم می کند و بخصوص برای مسدود کردن انرژی تابشی خورشید در تابستان مفید است. در آب و هوای مناطق شمالی که حفظ حرارت داخلی یکی از نگرانی های اصلی است استفاده از عایق سفید بهترین انتخاب است .
بیشتر محصولات شامل ۱۰۰ درصد عایق اکریلیک امولاسیون حاوی میکرو ذرات سرامیک است که در بازه اندازه ۱۰ تا ۱۰۰ متر است از زمانی که بلوک ذرات سرامیکی گرمای تابشی , بسیار سخت است تا دادن این نقطه یک نوع نرخ فاکتور-R در حالیکه تست ها نشانگر یک دمای درونی و بیرونی دیوار ها و سقف ها است. این پوشش ها بطور معمول غیر رسمی است, اگرچه این ها برای در خواستی های صنعتی بر اساس اپوکسی و اورتان  هستند. این پوشش ها الاستومری برای استفاده های مسکونی دارای مقاومت عالی در تغییر آب و هوا  هستند .

توضیحات محصول عایق سفید

رنگ سرامیک برای استفاده مسکونی به شکل اکریلیک , اکریلیک-الاستومری و اورتان یا مبتنی بر ایپوکسی است. محصولات بر پایه آب برای استفاده های مسکونی بیشتر استفاده می شوند چون دارای سهولت استفاده و پاکسازی بالا است. بعضی از خصوصیات در میان تمام انواع باعث ممکن ساختن ایده “رنگ عایق” شده است. رنگ سرامیک دارای ذرات کوچک اندازه میکرون از سرامیک است یا پلاکت های تخت در ماشین اکریلیک بر پایه-آب است. در رنگ ذرات معلق وجود دارند و ساخت رنگ شبیه به روش رنگ عادی است . زمانی که رنگ آمیزی انجام می شود , ذرات و پلاکت ها به سوی سطح حرکت می کنند و یک منعکس کننده و منکسر کننده گرمای سطح تولید می کنند. زمانیکه رنگ روی سطح خشک می شود , ذرات میکرو با هم بسته شده و یک پوشش عایق ایجاد می کنند.

عایق سفید

عایق سفید

مصرف کنندگان خانه های مسکونی ابراز داشته اند که رنگ خشک شده همانند رنگ معمولی است. بسیاری از این پوشش ها برای ساختمان های بزرگ طراحی شده است و بدون شکسته یا چروک شدن  منقبض و منبسط می شوند. بیشتر محصولات می تواند نورد یا خاردار باشد اما اسپری بر پایه دستور العمل های کار خانه تولید کننده است .
پوشش سرامیک می تواند سطح را مهر و  موم کرده و قابلیت ضد (نفوذ)آب بودن را فراهم کند و مناسب برای سطوح فلزی است که توسعه و خصوصیات هوازدگی شدید , شامل مقاومت در برابر غرق شدن, مهم می باشد . اکثر محصولات ضمانتی حدود ۱۰ یا ۱۵ سال در مقابل پوسته پوسته شدن, لوله شدن و لایه برداری هستند گارانتی نوشته شده باید برای اطلاع یابی از مشخصات آن بازبینی شود.

فاکتور-R عایق سفید

نرخ فاکتور-R برای پوشش های مایع موجود نیست . اگرچه کارخانه ها یک مقدار ساده شده در مشخصات محصولاتشان را گزارش داده اند . این بازه شامل مقدار فاکتور-R بازه R-10 تا R-24 است. انتخاب رنگ کارایی را تحت تاثیر قرار می دهد با پوشش عایق سفید فاکتور-R بالاتر قابل دستیابی است .

محدودیت هاعایق سفید

رنگ سرامیکی برای محافظت در برابر تابش گرمایی طراحی شده است و دارای کاهش رسانش گرمایی است . استفاده از این عایق در بیرون نگهداشتن گرما در تابستان بسیار مشهود تر است. و دارای درجه کمتری از نگهداشتن گرما در طول زمستان است و انتخاب رنگ ها محدود است . یک کارخانه تنها رنگ سفید کلاسیک را که از ۸ اونس رنگی در هر گالن فراهم می کند . رنگ سفید روشن بیشتر کارا است , ولی آزمایشات گویای آن است خصوصیات بازتابش بطور چشمگیری پس از افزودن مقدار کمی رنگ متفاوت کاهش یافته است .

مقاومت در برابر آتش

مقاومت در برابر گرما عایق سفید

مقاومت در برابر گرما عایق سفید

استاندارد های نصب و راه اندازی و شیوه های پخش رنگ مخلوط با سرامیک را با ضخامت ۱۵ میلیمتر کمی ضخیم تر از رنگ معمولی ساختمان می داند. این پوشش سنگین اغلب ترک های کوچک را و نویز و سر و صدا های کوچک را کاهش می دهد. رنگ اضافه را نیز می توان استفاده کرد اما ممکن است توجیه هزینه مناسب نداشته باشد. پیشنهاد دمایی برای درخواست ها در میان محصولات متفاوت است , نوعاً برای دمای بالای ۱۱۰ درجه فارنهایت . همانند تمام محصولات , دستورالعمل کارخانجات برای در خواست های تولید مناسب باید دنبال شود .

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE