جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

عایق سوله, سازه های فلزی

عایق سوله, سازه های فلزی

عایق سوله, سازه های فلزی

سیستم عایق برای سازه های فلزی در سازه های امروزی تبدیل به یک جزء ضروری شده است. عایق پشم سنگ برای سازه فلزی با نوع تولید شده برای خانه های معمولی متفاوت است.

  • طول و عرض محصول تولیدی با صفحه های سازه فلزی باید یکسان باشد.
  • این محصول باید برای رسیدن به نیازمندی های حرارتی و صوتی آهن ستون ها بهینه شده باشد.

عایق های پشم سنگ مورد استفاده در سازه های فلزی به عنوان یک جزء مهم در کد گذاری انرژی ساختمان در ASHRAE 90.1 و IECC در نظر گرفته شده اند.

از بهترین عایق های متداول برای عایق کاری سقف سوله و شیروانی, عایق پشم سنگ می باشد. این عایق بصورت رولی با روکش فویل آلومینیوم مسلح در دسترس است. دانسیته یا همان چگالی این عایق ۵۰-۳۰ کیلوگرم بر متر مکعب است که بسته به نوع کاربری و محل استفاده، دانسیته آن تعیین می شود. ضخامت این عایق در تمامی دانسیته ها ۵۰ میلیمتر یا ۲ اینچ می باشد.

عایق پشم سنگ را کجای سوله یا سازه های فلزی استفاده کنیم؟

عایق پشم سنگ سازه های فلزی برای عایق کاری دیوار های خارجی و سقف های سازه فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان یک لایه اضافه تر برای کاربرد سقف-زدن-جدید مورد استفاده قرار می گیرد. در سقف های پیش ساخته شده و همچنین سقف های تک لایه که در ساختمان های تجاری استفاده می شود کاربرد دارد.

مزایای عایق در سازه های فلزی

  • کنترل جریان گرما : برای تنظیم میزان انتقال حرارت به بیرون از ساختمان و کاهش مصرف انرژی
  • کنترل کاندانس (چگالش) : بر روی سطوح داخلی ساختمان , زمانیکه به درستی نصب می شود به همراه کاهنده بخار
  • کنترل نویز های محیطی : بوسیله جلوگیری از انتقال صدا های خارجی و جذب معکوس ان یعنی جذب صدا های داخلی
  • افزایش بهره وری روشنایی : زمانیکه عایق های لمینت شده برای دیوار ها و سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند می تواند باعث باز تاب نور شود.

چه گواهینامه ایی برای عایق سازه های فلزی وجود دارد ؟

NAIMA 202-96® گواهی عایق سازه های فلزی است که عایق پشم شیشه لامینت شده و تولید شده به شکل اختصاصی برای سازه های فلزی در بازار است . این گواهی یک سری از استاندارد ها را پوشش می دهد این نوع عایق پس از ورقه ورقه شدن فاکتور-R خود را حفظ می کند که این مورد باعث می شود این محصول مناسب ترین انتخاب برای سازه های فلزی باشد.
همچنین محصولات ارائه شده با این گواهی به شکل مستقل مورد آزمایش قرار گرفته اند تا نیاز های حرارتی , رطوبت , عدم اشتعال و دیگر مسائل را در سازه های فلزی تامین کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE