سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
اعلان

عایق فوم گلاس

مقاومت شیمایی عایق فوم گلاس

عایق فوم گلاس معمولا تحت تاثیر مواد شیمیایی وشرایط جوی مخرب کارخانه ها و تاسیسات که به سرعت مواد دیگررا تخریب می کنند,قرار نمیگیرد.

مسائل ومعضلات

دوام مواد شیمیایی عایق ها اغلب مهمترین معیار انتخاب سیستم های عایق هستند.جذب شیمیایی نه تنها می تواند به طور مکانیکی عایق و عملکرد حرارتی ان را تخریب کند ،بلکه باعث افزایش خطر اتش سوزی و منجر به خوردگی ساختارخطوط لوله وتجهیزات می شود.این پتانسیل برای حمله شیمیایی در بیرون از عایق به علت شرایط جوی و نفوذ آب و از داخل سیستم عایق بندی شده ،به علت نشت در محل مفاصل ،دریچه ها یا فلنچ ها به وجود می اید.

عایق های فوم آلی

عایق های فوم  آلی به طور قابل ملاحظه ای در زمان غوطه وری مواد در شیمیایی و حتی اب به مدت ۳۰ روز ازبین رفته و نابود می شود.دستور العمل های تولید کنندگان پلی سیونورات بیان می کند که این مواد نباید در معرض مواد شیمیایی یا حلال ها قرار گیرند چرا که ممکن است باعث نرم شدن و ریزش فوم شود.

دستورالعمل یکی از تولیدکنندگان فوم فنولیک بیان می کند که محصولاتشان به شدت توسط اسید نیتریک مورد حمله قرار میگیرد و مقاومت آنها نسبت به اسیدهای فسفریک ،اسیدهای هیدرولیک،هیدروکسید سدیم ۱۰%،استون،الکل متخلخل و متیل استات منفی است.

 

الیاف شیشه ومعدنی
در حالی که الیاف معدنی همانند فوم گلاس اساسا سیلیکات شیشه  هستند ، شکل آنها به صورت رشته الیاف است.نه یک سلول بسته و هنگامی که در آب غوطه ور می شود پشم شیشه ،قدرت و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد ،در حالی که الیاف معدنی شکننده می شود.
هر دو عملکرد این دو مواد را به حد بالایی تحت حمله شیمیایی قرار می دهد . همچنین هنگامی که پیوندهای آلی (رزین ها) که اغلب این الیاف را پوشش می دهند از طریق گرما یا مواد شیمیایی بالقوه خطرناک و همچنین اب را جذب می کنند.

 

کلسیم سیلیکات/پرلیت

استفاده ازاین مواد بسیار جذب کننده مایع و بخار، نه تنها موجب کاهش قابل ملاحظه ای در بازدهی حرارتی می شود بلکه خطر جدی ایمنی و خطر انش سوزی نیز ممکن است در هنگام نفوذ وریختن مواد اسیدی یا خورنده رخ دهد.

پرلیت اغلب حاوی مواد پایه آلی اب گریز است که به سرعت با دمای بیش از ۳۹۲ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتی گراد) و توسط مواد شمیایی نفتی تخریب می شود،و پیوندهای غیر معدنی آ« اغلب آب اشباع شده است. نتیه آن یک عایق جذبی است.

 

عایق فوم گلاس _شیشه صددرصد

عایق فوم گلاس هم تمام شیشه و هم سلول بسته است که یک ترکیب قطعی برای پایداری شیمیایی بی همتا به وجود آورده است.

برخلاف سایر مواد عایق مورد بحث، هیچ گونه الیاف ،پیوند و دیگر اجزایی که تحت تاثیر حملات شیمیایی یا تخریبی قرار گیرند در فوم گلاس وجود ندارند . مقاومت شیمیایی شیشه به طور جهانی شناخته شده و برای مواد غذایی و محصولات شیمیایی ،ظروف آزمایشگاهی و برای کاربرد های صنعتی که مستلذم پایداری استثنایی است استفاده می شود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE