جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

عملکرد پوشش های ضد حریق و آتش فایرپروف

عملکرد پوشش های ضد حریق و آتش فایرپروف (fireproofing)

با این که طراحی ،محل ، فاصله و زهکشی در کاهش تجهیزات درگیر در اتش سوزی اهمیت زیادی دارد،ممکن است اقدامات حفاظتی دیگری نیز ضروری باشد.یکی از اقدامات حفاظتی بهبود ظرفیت تجهیزات و ساختار پشتیبانی آن برای حفظ یکپارچگی ساختاری آنها در طول آتش سوزی است .یکی ازین اقدامات استفاده از پوشش های ضدحریق برای مواقعی است که تجهیزات در معرض اتش سوزی قرار می گیرند.

اقدامات قبل از اتش همراه با سیستم های پاشش آب ثابت و یا خطوط آتش نشانی قابل حمل،که حفاظت در برابر اتش سوزی را فراهم می کند،دسترسی به اهداف fireproofing را بر آورده می کند.

ارزش اصلی پوشش های ضد حریق و آتش در مراحل اولیه اتش سوزی مشخص می شود که در ابتدا تلاش برای خاموش کردن واحد های آتش گرفته ،جداکردن جریان سوخت از آتش ،راه اندازی تجهیزات اطفاءحریق و تنظیم جریان آب خنک انجام می شود وبسیار ضروری است.در طول این دوره بحرانی اگر لوله و تجهیزات فایر پروف شده قدرت خود را در برابر قرار گرفتن در معرض گرما از دست دهندمی توانند ریزش کنند وبا عث شکست های واشر ها ،شکستن خطوط و نشت مواد سوختی شوند.علاوه براین،علاوه براین اگر برق و سیستم های کنترلی از کار بیفتند،ممکن است عملکرد دریچه های جداسازی اضطراری ،مجراها،سیستم های اسپری اب اتوماتیک غیرممکن شود.

مواد ضد حریق اجرا شده آتش سوزی را خاموش نمیکند وممکن است اگر به طور قابل توجهی در معرض شدید آتش سوزی طولانی تر از زمان طراحی شده برای سیستم fireproofing قرار بگیرند،دیگر نتوانند اثر مهمی بر کاهش میزان نهایی آسیب های اموال  داشته باشد.

در صورت فعال شدن سیستم های اطفاءحریق و خنک کردن با استفاده از وسایل نقلیهثابت یا قابل حمل در حالی که پوشش ضد حریق همچنان امکان مقاومت در برابر اتش را دارد،زمان موثر حفاظت از آتش را فراتر از مقادیر مقاومت اسمی ،افزایش می دهد.

هنگامی که پوشش ضد حریق و آتش به درستی اجرا شوند  به صورتی که نیروی استفاده از آب آتش نشانی به مواد فایرپروف آسیب نزندو باعث ریزش آن نشود.این سیستم ها می تواند با ارائه زمان اضافی قبل از اثرات حرارتی که باعث شکست تجهیزات برای کنترل و یا خاموش کردن آتش شوندبه کاهش تلفات و محافظت از پرسنل و تجهیزات کمک کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE