دوشنبه , ۷ مهر ۱۳۹۹
اعلان

فوم سلول-بسته عایق الاستومری

عایق الاستومری فوم سلول-بسته

عایق الاستومری فوم سلول-بسته

تکامل فوم سلول-بسته عایق-الاستومری , برای اولین بار در اوایل سال ۱۹۰۰ بود , که تأثیر چشمگیری در صنعت عایق داشت . و دلیل قابل توجه  برای قابلیت مقاومت در برابر رطوبت که نتیجه ساختار سلولی آن بود (میلیون ها مانع کوچک برای جلوگیری از انتقال مایع ها . این خصوصیت نه تنها تهدید های رطوبت را به حداقل می رساند -از قبیل قارچ- همچنین بطور پایدرا کارایی حرارتی طولانی مدت را تضمین می کرد  مایع دارای قابلیت انتقال گرمای بالاست از اینرو عایق مرطوب کلاً عایق کمی را فراهم می کند . فوم الاستومری سلول-بسته دارای خصوصیت عدم-نفوذ پذیری بخار آب بالاست برای مقاومت در برابر جذب رطوبت بنابراین نه عملکرد و نه دوام  در حضور رطوبت و گرما در کاربرد های تهویه , تهویه مطبوع , لوله کشی خانه ها , سیستم خنک کننده  دچار اختلال نمی شود .

تاریخچه عایق الاستومری

فوم عایق الاستومری در سال ۱۹۵۰ توسعه یافت . مقدمه فوم الاستومری و دیگر مواد پلیمری یک حرکت مهم در صنعت را در استفاده مصالح طبیعی  از قبیل کورک , برای استفاده از مواد ترکیبی و شیمیای نشان می دهد. محبوبیت عایق های الاستومری به سرعت رشد کرد , بطور کلی بدلیل حذف نیاز به هر نوع سد بخار برای جلوگیری انتقال رطوبت شد .  عایق ها در شکل های مختلفی موجود است (از قبیل ورق , رول , تیوب ها) افزایش یافته است . بنابراین به عنوان عایق کننده محبوب است , بخصوص در کاربرد سرد سازی لوله ها و مجاری تهویه هوا استفاده می شود و یک جایگزین کاربر پسند برای دیگر مواد است زیرا می تواند پیوند مناسبی برای سطوح مختلف بر قرار کند, راحتی نصب , و عملکرد آن با دیگر مصالح عایق قابل قیاس نیست.
تقاضا برای فوم الاستومری در ۲ سال گذشته به دلیل آگاهی و خواص آن به شدت افزایش یافته است کیفیت هوای درونی (IAQ). این فوم های الاستومری شامل فرمالدهید یا فیبر ها نیستند و دارای ترکیبات آلی فرار کم است (VOCs) و پیدا شدن مقبولیت گسترده ایی در پیشنهاد های  IAQ است. بدلیل عدم-ریزگرد ها , سطح صاف و مقاومت در برابر رطوبت , فوم عایق-الاستومری شرایط رشد قارچ را فراهم نمی کند.

فرآیند تولید عایق الاستومری

سه جزء اصلی در فرآیند تولید فوم سلول-بسته عایق الاستومری  به شرح زیر است :

 • لاستیک مصنوعی , یک نوع لاستیک نیتریل لاستیک اتیلن-پروپیلن-کوپلیمر
 • پی وی سی (PVC)
 • عامل فوم زا (عامل فوم کننده )

این اجزا در یک میکسر بزرگ ترکیب می شوند , بطور معمول در دسته ۵۰۰ پوند یا بیشتر. مخلوط و سپس توسط تجهیزات خارج کننده به فوم در شکل و قالب خاص در می آید , معمولاً شکل تیوب یا ورق تخت است . قالب در کوره گرم می شود تا یک دمای خاص , فرآیندی که باعث عامل فوم زا برای تغییر از جامد به گاز است. زمانی که این فرآیند رخ می دهد هزاران قطعه هوای کوچک (سلول ها) -که تماماً متصل هستند-  قالب به دقت سرد می شود برای اطمینان از اینکه سلول ها نشکسته و دست نخورده  در ساختار سلول-بسته باقی بمانند. و سپس در اندازه مختلف برش داده می شود .

در ساختار فوم الاستومری از chlorofluorocarbons (CFCs), hydrochlorofluorocarbons (HCFCs), or hydrofluorocarbons (HFCs), استفاده نشده است و آنرا برای سختگیرانه ترین شرایط مناسب می سازد .

کاربرد های معمول عایق الاستومری

فوم های سلول-بسته عایق الاستومری از سال ثبت آن ۱۹۵۴ با موفقیت به عنوان عایق لوله استفاده شد. و در بازه گسترده از شکل ها و ضخامت ها موجود است فوم الاستومری به راحتی تغییر شکل می دهد برای فیت شدن دور اکثر تجهیزات . از لوله کشی های مسکونی تا چیلر های بزرگ تجاری . فوم های سلول-بسته عایق الاستومری  تمام نیاز های عایق بندی را رفع می کند , مقابله با آتش , جلوگیری از نویز , و استاندارد های کارایی برای کاربرد های مختلف شامل موارد زیر :

 • سرد سازی لوله ها , لوله های آب سرد و گرم و لوله کشی آب سرد
 • اجزاء HVAC
 • سیستم های تهویه هوای داخلی و خارجی
 • چیلر ها
 • کاربرد در سیستم های مکانیکی در صنعت , دارویی و کاربرد تفرجگاه های ساحلی
 •  تاسیسات خورشیدی

 

پیشرفت های اخیردر تولید عایق الاستومری

در این سال ها , پیشرفت های در زمینه تولید فوم عایق الاستومری حاصل شده که آنرا مناسب برای کاربرد های تقاضایی می کند . این پیشرفت ها شامل :

 • کاربرد های فوم های غیر هالوژنی برای استفاده در فولاد ضد زنگ در دمای-بالا (بیش از ۲۵۰ فارنهایت )
 • فوم های با دمای-بالا مناسب برای دمای بالای ۳۰۰ درجه فارنهایت
 • تنوع رنگ بیشتر شامل سفید , که باعث صرفه جویی در هزینه نقاشی و وقت مشتری می شود
 • فرآورده های چند لایه برای مصارفی که عایق در برابر اشعه فرا بنفش , هوا و شرایط فیزیکی دیگر قرار می گیرد

و شاید یکی از پیشرفت های  جدید در فوم الاستومری قابلیت ضد میکروبی داخلی است.

خلاصه

مقاومت در برابر رطوبت موجود در  عایق های سلول-بسته عایق الاستومری را به یکی از پر فروش ترین عایق های در مقایسه با دیگر مصالح عایق کاری کرده است . این همچنین آنرا بسیار مناسب برای کاربرد های محیطی , وقتی که مسئله چگالش است  کرده است عملکرد حرارتی جامد , نصب کاربر پسند , دوام , و خصوصیات جاذب  IAQ  آنرا مناسب برای رنج کاربرد های HVAC , خنک کننده و لوله کشی ساختمان ها کرده است . محصول رطوبت را جذب نمی کند و آلودگی را به دام نمی اندازد و با عث رشد قارچ و باکتری نیم شود و بدون فیبر, بدون فرمالدهید , آزاد سازی مواد آلی کم , است  که آنرا تبدیل به مناسب ترین کاندید برای نگرانی های IAQ کرده است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE