یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹
اعلان

نوروز تان پیروز!

نوروتان پیروز 94

از آنجا که نوروز اساسا بر محور اندیشه‎های الهی شکل گرفته و آئینی است که در آن از عطایای الهی که با تغییر فصل نوید داده می‎شود ستایش به عمل می‎آید. بنابراین مورد تأیید هر اندیشه وابسته به عالم بالاست. تأملی در مراسم نوروز به خصوص سفره هفت سین نشان می‎دهد مقصود نهایی این آئین معطوف به مفهوم یاد شده است. مانند گذاردن شمع روشن که تجسم نور است. آب که نشانه پاکی و روشنایی است و سبزه که مبین بالندگی و وحدت است و دیگر عناصر وابسته به سفره هفت سین جملگی سبب می‎شوند ذهن آدمی متوجه عالم بالا شود و از آنجا که هر دین در نهایت بر سر آن است که ذهن پیروان خود را به خالق عالم هستی معطوف سازد. بنابراین نوروز توانسته عامل مؤثری در فهم دستگاه خلقت و هدایت ذهن خلق به خالق و جهان آفریده او شود.

فراموش نکنیم که آئین نوروز و شادیهای خردمندانه مکتوم در آن زمانی شکل گرفت که فرهنگ و مدنیت کهن یعنی یونان، شادی را در خدایانی مانند باکوس جستجو می‎کرد که خلق را به مستی و از خود بی خودی سوق می‎دادند و شادی را از دست رفتن نیروی خرد می‎دانستند. از اینجاست که نوروز به عنوان کهن ترین جشن جهان به جای ماند و رمز ماندگاری آن پس از هزاران سال در ارزشهای معنوی والاست که هر بهاری منادی آن است.

 

پیام مدیریت : فرا رسیدن سال جدید شمسی و نوروز ۹۴ را به تمام پرسنل مجموعه ی آرمان عایق اسپادانا و مجموعه های همکار تبریک می گوییم و امیدواریم در سالی که پیش رو است بتوانیم گستره فعالیت و کیفیت خدمات خود را افزایش داده و موجب رضایتمندی پرسنل و همچنین همکاران شویم. و برای تک تک اعضا سالی سراسر پیروزی و بهجت آرزومندیم.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE