سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اعلان

واقعیت ها و باورهای غلط در مورد نفوذ هوا

واقعیت ها و باورهای غلط در مورد نفوذ هوا
این مجموعه از نکات در مورد کاوش واقعیت ها و راز های نفوذ هوا در ساختمان برای پیمانکاران , سازندگان , بازرسان و دیگران با حقایقی در مورد منبع و راهکار های در مورد نفوذ هوا است.

راز ۱
myth-stamp
بعضی عایق های میزان ورود و خروج هوا به درون خانه را کنترل می کنند.

حقیقت ۱
کل خانه یک سیستم است و هیچ عایقی به تنهایی برای فراهم کردن سیستم کنترل نشتی هوا به شکل پایدار مناسب نیست.
این یک فرایند دو مرحله ای است. تخته ها و پلیت ها باید محکم شوند و گلمیخ هایی که که به درازا هستند باید درزگیری شوند و نیاز است تا توجه لازم در مورد اطراف لوله ها و منافذ ورودی اعمال شود. و این مطلب در مورد اکثر عایق ها صحیح است – از قبیل فوم هایی که با اسپری کار می شوند , پشم شیشه , پشم سنگ و عایق های سلولزی و …- مطالعات انجام شده توسط NAHB هم این نکته را تایید می کند که جلوگیری صحیح از نشتی هوا برای انواع عایق ها به یک میزان تاثیر گذار است.

راز ۲
myth-stamp
عایق = نفوذ هوا
حقیقت ۲

عایق = عملکرد حرارتی
هیچ عایقی نقش اصلی را در جلوگیری از نفوذ هوا از بین دیوار های خانه را ندارد. مقاومت در برابر جریان هوا از طریق دیوار بطور کلی توسط تخته ها گچی انجام می شود (۷۷%) و پوشش , بسته بندی خانه  (۱۲%) است. بقیه آن به درزبندی صحیح ساختمان و شکاف ها و نفوذ به خارج از لوله ها , داکت ها و دودکش های ساختمان بستگی دارد. بسیاری از این نواحی غیر قابل عایق کاری است یا عایق کاری آن بسیار سخت است. فریب نخورید نفوذ هوا مربوط به عایق نمی شود.

راز ۳
myth-stamp
ترمیم حفره ها بواسطه عایق های اسپری شونده به کلی مشکلی نفوذ هوا را حل می کند.

حقیقت ۳

هر کسی می داند که کل خانه یک سیستم است و اسپری فوم عایق درون منافذ تمام مشکلات نشتی هوا را مرتفع نمی کند.
نفوذ هوا در تمامی قسمت های خانه رخ می دهد و حفره هایی که در دیوار هستند مقدار کمی (۱۴%) را شامل می شود. برای حل نفوذ هوا شما نیاز به مشخص کردن جریان هوا در ساختار خانه دارید, اکثر قسمت های مهم توسط تخته های کچی پوشش داده می شوند, نه تنها حفره ها  بلکه شکاف ها و نفوذ ها همه دخیل هستند. عایق های اسپری شونده یک نوع کاربرد یکپارچه در مورد نفوذ هوا هستند. برای دستیابی به هدفتان عایق ها باید بطور کامل محکم و درز گیری شوند بهمچین شکاف ها و مفاصل از قبیل جعبه های برق و کلید های روشنایی درزگیری شوند. اگر فوم شیرینک شده باشند ممکن است تاثیر درز بندی را از بین ببرند. عایق های پشم سنگ با ملات مناسب می توانند عملکرد بسیار عالی در زمینه عملکرد حرارتی و کمترین میزان نشتی هوا و مناسب ترین قیمت را داشته باشند.

راز۴
myth-stamp
عایق های اسپری شونده فومی یک راهکار تک مرحله ای برای نشتی هواست.
حقیقت ۴

هیچ نوع عایقی به تنهایی برای فراهم آوردن سیستم های جلوگیری از نشتی هوا کافی نیست.
در حالی که محصولات عایق اسپری شونده فومی می تواند برای پر کردن شکاف ها و منافذ استفاده شوند. آنها به شکل صحیح اعمال نمی شوند و همیشه تمام مشکلات نشتی هوا را هم حل نمی کنند. دستیابی به یک سیستم کنترل ورود و خروج هوا با عایق اسپری شونده فومی می تواند بسیار هزینه بر باشد و ممکن است عملی نباشد و بهتر است به جای استفاده از این قبیل عایق ها از عایق های پشم سنگ تخته ای, پشم سنگ خام, پشم سنگ لحافی استفاده شود که با هزینه بسیار مناسب تر می تواند باعث عملکرد بسیار مطلوب تری شود.

راز ۵
myth-stamp
فاکتور-R اهمیتی ندارد!
حقیقت ۵

بر حسب گفته کمیسیون تجارت فدرال “فاکتور-R تنها معیار قابل سنجش …اندازه گیری مقاومت حرارتی است که می توان به مشتری عادی ارائه کرد و به معنی معیاری برای محصولات عایق است”
هر گونه ادعا در مورد توانایی یا عدم توانایی فاکتور-R در مورد کنترل نفوذ هوا اشتباه و گمراه کننده است. در زبان کمیسیون تجارت فدرال نقش فاکتور-R صریحاً یا غیر صریح یا حتی کمی مرتبط با  “معیار مشخص کننده عملکرد عایق” و اندازه گیری عملکرد حرارتی است. فریب نخورید نفوذ هوا و عملکرد حرارتی دو مقوله مجزا از یکدیگر هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE