یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹
اعلان

عملکرد اتش پلی یورتان سخت

عملکرد اتش پلی یورتان سخت (PUR/PIR)

۱-واکنش به آتش محصولات عایق بر اساس استاندارد های اروپایی

استانداردهای آزمون اروپایی تجهیزات و تست تجهیزات و نحوه آزمایش و ارزیابی آن را توصیف می کنند.روش آزمون مرکزی برای محصولات در کلاس های ۲Aتا D ،به غیر از کفپوش ها،بخش واحد اتش سوزی (SBI)مطابق با EN13823 است.

آزمایش SBI با یک مشعل گاز انجام می شود که با اتش آن با یک سبد ضایعات سوزان مطابقت دارد.پارامترهای زیر سرعت رشد آتش ،انتشارگرما، گسترش شعله جانبی روی سطح ،ایجاد دود و قطرات سوزان تعیین می شود.آزمایش SBI جایگزین تست های ملی که قبلا صورت گرفته ،شده است.

یک آزمایش مازاد کوچک که طبق استاندارد۱۱۹۲۵-۲EN ISO انجام می شود برای دسته های B،C،D (طول مدت شعله ور شدن=۳۰ ثانیه) مورد نیاز است . دسته یورو E به طور انحصاری با توجه به ۱۱۹۲۵-۲EN ISO (مدت شعله ور شدن ۱۵ ثانیه)آزمایش می شود.

استانداردهای طبقه بندی برای تسهیل ارزیابی یا ارزیابی نتایج آزمون در دسترس هستند.محصولات ساخت و ساز به دسته “Euroclasses” (طبقه بندی اتش سوزی محصولات ساختمانی و عناصر ساختمانی – بخش ۱ :طبقه بندی با استفاده از داده های آزمون از واکنش به ازمایش های اتش)مطابق با استاندارد ۱۳۵۰۱-۱EN اختصاص داده می شود.در حال حاضر ۴ طبقه بندی مختلف آتش نشانی برای محصولات ساختمانی به جز کفپوش ها برای مصالح کف سازی ،عایق لوله و برای کابل ها تعیین شده است.

تحت استانداردهای اروپایی هماهنگ ،محصولات ساخت وساز به ۷ دسته  Euroclasses تقسیم می شوند:۱A،۲A،B،C،D،EوF.

سیستم های طبقه بندی اروپایی نیز از سایر واکنش  های ثانویه مربوط به ویژگی های رفتار مرتبط با آتش ،مانند توسعه دود و قطره های سوختگیاستفاده می کند.برای مصالح ساختمانی ،سه طبقه برای پیش روی دود و برای قطره /ذرات محصولات سوزان (۰Dتا۲D) ایجاد شده است.اینها همیشه باید با واکنش به دسته آتش برای کلاسهای ۲AتاD  اعلام شوند.برای محصولات طبقه بندی شده دسته E ،قطره های سوزان اگر اشتعال کاغذ فیلتر در آزمون شعله کوچک منجر به E،۲D اتفاق می افتد،باید مشخص شود.

فوم پلی یورتان سخت یک پلاستیک گرما سخت است و در اثر آتش سوزی نمی تواند ذوب شودیا قطره های سوزان تولید کند.

۲-مقاومت دربرابر آتش عناصر ساختمانی حاوی عایق پلی یورتان سخت(PUR/PIR)

عناصر ساختمان ها مطابق با استاندارد ۱۳۵۰۱EN طبقه بندی می شوند(طبقه بندی اتش مصالح ساختمانی و عناصر ساختمانی-قسمت ۲ :طبقه بندی با استفاده از داده های آزمایش های مقاوم در برابر اتش به غیر از خدمات تهویه)

متخصصین نظارت بر ساختمان در کشور های عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر مقررات ملی خود را بررسی می کنندتا مشخص شود کدام دسته از Euroclasses در آینده از نظر مقاومت در برابر اتش ساختمان عناصر ضروری هستند.این در مقایسه با آزمون های مقاوم در برابر آتش و نتیجه گیری مقاومت برابر رده های آتش سوزی برای مصالح ساختمانی نسبتا آسان است . در نتیجه تست های ملی تنها از حد کمی از استانداردهای آزمایش جدید اروپایی منحرف می شود.

۳- واکنش به رتبه بندی آتش برای محصولات پایه ای از فوم پلی یورتان سخت(PUR/PIR)

با توجه به فرمول بندی و نوع پوشش،پانل های رایجPUR/PIR  دارای طبقه بندی C،۲S،۰DتاF امکان پذیرمی باشند. برای عایق لوله ای PUR/PIR،بسته به فرمول ونوع روکش ،طبقه بندی از BL،۱S،۰DتاF امکان پذیر است.ساندویچ پانل های فلزی با پایه PUR/PIR  میتواند به B، s2، d0 برسد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE