دوشنبه , ۷ مهر ۱۳۹۹
اعلان

پشم سنگ در پنجره های دو جداره

یکی از خط و مشی های جدید در نظام ساختمان سازی صرفه جویی انرژِی است و مشتریان به دنبال ساخت های با مصرف انرژی کمتر هستند در این ضمینه شرکت آرمان عایق اسپادانا پنجره های دو جداره ایی که بوسیله پشم سنگ عایق شده اند را برای صرفه جویی در انرژی پیشنهاد می کند .

پشم سنگ در پنجره های دو جداره

 

پنجره دو جداره پشم سنگ

پنجره دو جداره پشم سنگ

سازندگان پنجره های دو جداره می توانند با استفاده از یک لایه پشم سنگ در پنجره باعث صرفه جویی چشمگیر در عملکرد پنجره های خود باشند  و پشم سنگ علاوه بر خاصیت صرفه جویی در انرژِی توانایی جذب صوت را نیز دارد که برگ برنده دیگری در استفاده از این عایق است .

سازندگان پنجره های دو جداره می توانند با استفاده از عایق پشم سنگ یا ترکیب عایق پشم سنگ با اره چوب ها عملکرد این پنجره ها را بالاتر نیز ببرند و شرکت آرمان عایق اسپادانا آماده همکاری در ضمینه هر نوع تکنولوژِی نوین و دریافت طرح های جدید در زمینه های مختلف برای صرفه جویی انرژِی است .

مزایای در و پنجره‌های (Upvc):
در و پنجره‌های (Upvc) طی سالیان اخیر یکی از رایج‌ترین و پرآوازه‌ترین انواع پنجره بوده‌اند و در کمتر از یک دهه حضور فعال درایران گوی سبقت را از سایر انواع در و پنجره ربوده‌اند. آشكار است که این میزان از محبوبیت و تقاضای بازار به دلیل مزایای متعددی است که اين پنجره‌ها دارند.
۱- دوام و استحکام بالا: در و پنجره‌های ((Upvc از لحاظ استحکام، محصولی قابل اطمینان هستند و علی‌رغم تفاوت‌های ظاهری آن با انواع فلزی، ثبات و دوام بسیار بالایی دارند. البته این دوام و استحکام ارتباط مستقیم با نوع مواد اولیه و اجزاء تشکیل دهنده در و پنجره‌ها دارد.
۲- ثبات رنگ: یکی از اجزاء تشکیل دهنده این نوع پنجره‌ها پروفیل‌های (Upvc) است که به رنگ سفید تولید می‌شوند و میزان سفیدی و ثبات و عدم تغییر آن، رابطه مستقیم با کیفیت و میزان هر یک از ترکیبات به کار رفته در فرمولاسیون پروفیل‌های Upvc دارد.
۳- تنوع رنگی نامحدود: تنوع رنگی در پنجره‌های Upvc به واسطه دو فرآیند کاملا متفاوت صورت می‌پذیرد و هر دو روش نیز از لحاظ کیفی و مهمتر از آن استاندارد پذیرفته شده و قابل قبول است.
• پروفیل‌های لمینیت: پروفیل‌هایی هستند که فویل‌های رنگی در فرآیندی خاص و به واسطه ماشین‌آلات مربوط به این کار روی آنها به شکلی جدایی‌ناپذیر چسبانده مي‌شوند و از این طریق امکان تولید رنگ‌های مختلفی از پنجره فراهم می‌شود. یکی از شاخص‌ترین مزایای لمینیت کردن پروفیل‌ها، امکان پیاده سازی طرح‌های مختلف روی پروفیل‌هاست که از بین تمامی طرح‌های موجود در دنیا چند طرح مختلف چوب مانند گردویی، بلوطی و ماهاگونی و در بین رنگ‌ها نیز نوک مدادی و نقره‌ای پر مصرف‌ترین انواع پروفیل‌های لمینیت در ایران هستند.

• پروفیل‌های رنگ‌آمیزی شده: در ابتدا باید توجه داشت که هنوز هیچ یک از استانداردهای معتبر در دنیا تولید پروفیل‌های رنگی را مجاز نكرده و پروفیل‌های Upvc) ) هنگام تولید می‌باید به رنگ سفید برای مصرف معمول و قهوه‌ای برای لمینیت کردن پروفیل تولید شوند؛ پروفیل‌های به کار رفته در ساختار پنجره، تنها از طریق رنگ آمیزی به رنگ دلخواه مصرف کننده در می‌آیند. در رابطه با پروفیل‌های رنگ‌آمیزی شده باید توجه داشت که رنگ مورد استفاده، رنگ ویژه پروفیل‌های Upvc است و از تکنولوژی خاصی بهره می‌برد؛ به گونه‌ای که پنجره‌های Upvc رنگی استاندارد به هیچ وجه در طی سالیان دراز تغییر رنگ نمي‌دهند. خصوصیت دیگر رنگ‌های استاندارد، ضد خط و خش بودن آنهاست و در عین حال عدم محدودیت در انتخاب رنگ دلخواه و امکان اجرای طیف وسیع ۱۶میلیون رنگ موجب شده تا این روش به نسبت روش لمینیت کردن پروفیل‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد.

۴- عایق‌بندی: در واقع مهمترین عامل پدید آمدن نسل جدید پنجره‌ها و به طور کلی بسیاری از مصالح ساختمانی در عصر حاضر، قابلیت آنها در عایق‌بندی فضاهاست و می‌توان اینطور بیان كرد که در طیف وسیعی از مصالح ساختمانی مورد استفاده در سقف، کف، دیوار و به خصوص در و پنجره‌ها، تاثیر هر یک در میزان عایق‌بندی فضا، ملاک ارزش‌گذاری و تعیین سطح کیفی آنها است.
میزان عایق‌بندی در و پنجره‌های Upvc) ) تابعی از عوامل مختلف مانند شیشه، پروفیل، یراق آلات، نصب، فرایند تولید و مونتاژ، ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید و میزان دقت آنها، پروفیل‌های گالوانیزه به کار رفته در درون پنجره و میزان مهارت پرسنل شاغل در بخش تولید است که در صورت قرارگیری این عوامل به نحوی درست و مناسب در کنار یکدیگر، محصول به وجود آمده از کیفیتی مطلوب و کارکردی مقبول برخوردار خواهد بود.
۵- امکان استفاده از شیشه‌های چندجداره: یکی از مهمترین اجزاء پنجره، شیشه آن است و به موازي پیشرفت‌های صورت گرفته در این صنعت، فرایند تولید شیشه‌های چند جداره نیز دست‌خوش تحولات چشم‌گیری شده است. البته از ورود شیشه‌های دوجداره به بازار ساخت و ساز کشور چند دهه گذشته اما به غیر از مواردی محدود، اکثر شیشه‌های دوجداره تولیدی در دهه‌های گذشته از استانداردهای لازم برخوردار نبودند و صرفا نام شیشه دو جداره را یدک می‌کشیدند، اما خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت‌های بسیاری پا به عرصه این صنعت گذاشته‌اند كه امکانات مطلوبی براي تولید شیشه‌های چند جداره دارند.
شیشه‌های چند جداره، از لحاظ میزان‌ عایق‌بندی‌ بر اساس ضخامت هر جدار، فاصله مابین هر جدار، تعداد جدارهای به کار رفته، کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تولید مانند چسب‌ها و رطوبت‌گیرها، خط تولید و کیفیت ماشین آلات موجود در آن ارزش‌گذاری می‌شوند؛ اما به زبانی ساده‌تر، همانطور که از نام هر یک پیداست، هر چه ضخامت شیشه بیشتر و تعداد جدارها بالاتر باشد عایق‌بندی شیشه بیشتر خواهد بود.

۶- افزایش ضریب امنیتی: در نسل قدیم پنجره‌ها، تدبیر خاصی جهت افزایش ضریب امنیتی پنجره اندیشیده نشده بود و تنها مکانیزم موجود درآنها چفتی بود که موجب بسته نگه‌داشتن پنجره می‌شد و با کمال تاسف شاید بیش از ۸۰ درصد منازل در حال حاضر نیز از چنین در و پنجره‌هایی بهره می‌برند. اما در و پنجره‌هايUpvc) ) به دلیل طراحی خاص پروفیل‌ها و تنوع بسیار بالای یراق‌آلات، تولید کننده و خریدار با توجه به کارآیی هریک از پنجره‌های مورد نظر خود، امکان بهره‌گیری از طیف وسیعی از انواع یراق آلات متنوع با کاربردهای متفاوت را دارند. همچنين تولید کنندگان یراق آلات نیز برای ارایه محصول خود به بازار ملزم به رعایت استانداردهای بسیار سختگیرانه‌ای هستند تا از این طریق در‌ها و پنجره‌ها در برخی موارد خاص غیرقابل نفوذ و در برخی دیگر حتی به وسیله ابزار نيز قابليت نفوذي زمان‌بر و طاقت فرسا داشته باشند.
۷- تنوع بسیار بالا در بازشو‌ها: یراق آلات مورد استفاده در در و پنجره‌های Upvc علاوه بر ضریب امنیتی بالا، مزایای دیگری نیز دارند که از مهم‌ترین آنها امکان بهره‌گیری از تنوع بسیار بالا در بازشوها است. در واقع هنگام طراحی و ساخت پروفیل‌ها و یراق آلات در و پنجره‌های Upvc پیش‌بینی استفاده از هر نوع بازشو که به ذهن بشر خطور كند و احتمال نیاز به آن حتی در موارد معدود شده است. به عنوان مثال، در صورتی که در فضایی نیاز به اجرای پنجره‌ای به عرض ۶ متر و ارتفاع ۳ متر باشد و از طرف دیگر خریدار بخواهد پنجره‌اش فقط دو لنگه داشته باشد، در حالت معمول و به واسطه مواد اولیه مورد استفاده در پنجره‌های قدیمی امکان ساخت چنین پنجره‌ای وجود نداشت، اما در پنجره‌های Upvc به واسطه استفاده از پروفیل و یراق ویژه چنین پنجره‌هایی (لیفت & اسلاید) امکان ساخت چنین در یا پنجره‌ای با عرض لنگه ۳ متر وجود دارد. یا در صورتی که همین پنجره ۶ متری روبه‌روی منظره‌ای زیبا یا بالکنی بزرگ واقع شده باشد می‌توان از یراقی استفاده كرد که کل بازشوها به سمت یک طرف جمع شده و تمام دهنه ۶ متری باز شود (فولد & اسلاید)

۸- امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی: از دیگر مزایای این نوع در و پنجره‌ها، امکان استفاده از تجهیزات الکترونیکی و کنترلرهای برقی یا حتی ریموتی است. بیشترین کاربرد این یراق آلات در مواقعی است که کاربر از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد و به دنبال روش‌ها و امکاناتی است که با کمترین تلاش به امور روزمره خود رسیدگی كند و در حالی که به تماشای تلویزیون مشغول است بتواند با يك ریموت پنجره‌های خانه را باز و بسته كند. البته از دیگر امکانات این نوع یراق‌آلات، قابلیت اتصال در و پنجره‌ها به سیستم اتوماسیون خانه یا حتی به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان است.
۹- امکان ساخت و اجرای همه اشکال هندسی بدون محدودیت: یکی از شاخص‌ترین خصوصیات پروفیل‌های Upvc قابلیت شکل‌پذیری و امکان ساخت اشکال هندسی با تنوع نامحدود است. مکانیزم عمل نیز به طور کلی به این صورت است که پروفیل جهت تغییر شکل در دستگاه مخصوص این کار در دمایی حدود ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد در مدت زمان‌های مختلف (بسته به نوع پروفیل بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه) نگهداری مي‌شود تا شرایط لارم جهت شکل‌دهی به پروفیل فراهم آيد.
۱۰- قابلیت بازسازی و تعویض پنجره‌های قدیمی‌: یکی از امکانات بسیار کارآمد پنجره‌های (upvc) قابلیت جایگزینی روی پنجره‌های قدیمی آهنی، آلومینیومی و چوبی است، به گونه‌ای که بدون نیاز به بنایی، هیچ‌گونه اثری از آثار پنجره قدیمی نمي‌ماند و در عین حال به واسطه یک عملیات اجرایی مهندسی و اصولی، هماهنگی لازم با نمای ساختمان و سایر واحدهایی که نسبت به تعویض اقدام نكرده‌اند برقرار می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE