یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
اعلان

پشم سنگ راهکار پروژه بزرگ SURE

پشم سنگ راهکار پروژه بزرگ SURE

پشم سنگ راهکار پروژه بزرگ SURE

اگر سری به سایت http://surehouse.org بزنید با پروژه SU+RE آشنا می شوید زمینه پیدایش این پروژه بر مبنای یک طوفان شنی است که در نیوجرسی و در سال ۲۰۱۲ رخ داد و در پی این فاجعه هزاران خانه بطور کلی تخریب شد و بسیاری از خانه ها دچار قطعی برق و گاز شدند و هزینه تقریبی این حادثه ۵۰ میلیارد دلار برآورد شد. در پی این حادثه حرکتی شکل گرفت تا خانه ها را به گونه ای بسازند تا در مقابل اینگونه مخاطرات طبیعی مقاوم بوده و در صورت بروز مجدد طوفان شنی خسارات و صدمات کمتری متحمل شده و بعد از آن نیز در صورت قطعی برق و گاز بتواند از انرژی ها خورشیدی برای تامین انرژی استفاده کند.

یکی از افرادی که در این حادثه حضور داشت شائون تربرت است که سه سال پیش در این حادثه خانه خود را از دست داد و از آن به بعد کمپینی برای ساخت خانه های منعطف و سخت تشکیل داد و بعد ها با کلارک-شل مشاور دانشکده  شرکت تکنولوژی استیون ملاقات کرد و این ملاقات و همکاری باعث شد تا به این نتیجه برسند که عایق پشم سنگ در ساخت چنین خانه های خورشیدی می تواند نقش موثری داشته باشد.

در طراحی نهایی عایق پشم سنگ تخته ای به جای عایق های پاششی پلی یورتان و … مورد استفاده قرار گرفت که این از بدام افتادن رطوبت  جلوگیری کرده و به سیستم تنظیم رطوبت ساختمان کمک می کند و باعث افزایش صرفه جویی موثرتری می شود. در حقیقت خانه های SU+RE از استانداد خانه های سبز نیز فراتر رفته و پس از نصب پنل های خورشیدی بیش از انرژی مصرفی خود انرژی تولید می کند و این خانه در صورت قطعی برق نیز می تواند از منبع انرژی ذخیره شده خود نیز استفاده کند.

برای دنبال کردن اخبار بیشتر در توئیتر آدرس زیر را دنبال کنید:

https://twitter.com/surehousesd

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.