سه شنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۹
اعلان

پشم سنگ راه کار عایق کابین کوه های آلپ

پشم سنگ راه کار عایق کابین کوه های آلپ

پشم سنگ راه کار عایق کابین کوه های آلپ

پناهگاهی که با کمک ارتش اسلونیا به ارتفاعات نفس گیر کوه آلپ منتقل شد و می تواند جانپناهی برای ۸ کوه نورد ماجراجو باشد.
این پروژه بر پایه طرحی در یک کارگاه طراحی به میزبانی معمار مشهور اسلونیایی اسپلا ویدنیک و روک عمان با موضوع طراحی کابینی بود که بتواند آب و هوای سخت ارتفاعات آلپایی اسلونیا را تحمل کند و جایگزین پناهگاه ۵۰ ساله مستعمل موجود که در کوه های اسکوتا است گردد.

اسکوتا سومین قله مرتفع رشته کوه KAMNIK آلپ است و بنابراین در طول سال با شرایط سخت آب و هوایی مواجه است از جمله تغییر دمای رادیکال و جبهه آب و هوایی شدید , ساخت کابینی بدین شکل را برای کوه نوردان لازم می دارد و عدم وجود آن باعث صدمات غیر قابل جبران برای ماجراجویان آلپ می شود.

کابین جدید که توسط گروهی از دانشجویان هاروارد در طول کارگاه طراحی, ارائه شده  روی سخره ای بوسیله اتصالات فلزی لنگر انداخته که برای مقاومت در برابر بهمن ها و طوفان های شدید امری عادی به نظر می رسد و علاوه بر این بوسیله پانل های بتنی اختصاصی برای دوام ساختاری محافظت شده است.

ابعاد بنا برابر  ۱۲٫۵m2 دارای عایق پشم سنگ تخته ای  ۷۰m2 به ضخامت ۲۰cm است که کل ساختار بنا را پوشش می دهد که شامل کف , دیواره ها و سقف برای حفظ شرایط حراراتی مطلوب حتی دماهای زیر صفر زمستان اسلونیایی است.

با وجود اندازه کوچک ظاهری آن , این کابین در واقع شامل ۳ قسمت اصلی است : منطقه ورودی برای ذخیره سازی و برای آماده سازی مواد غذایی , منطقه اجتماعی بزرگتر و یک منطقه خواب حاوی تختخواب سفری برای مهمانان شب – فضای بیشتر از کافی برای اقامت یک شبه کوهنوردان.

 

مدیر فروش پشم سنگ دریای ادریاتیک گفت : استفاده از عایق پشم سنگ راهکار با دوامی بود که علاوه بر پایداری و کنترل دما , محافظت در برابر حریق را نیز برای ما به ارمغان آورد و باعث ساخت بنایی تاریخی شد که آسایش را برای بسیاری از ماجراجویان کوه های اسکوتا در سال فراهم خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE