سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اعلان

پشم سنگ عایق کننده بزرگترین آکواریم اقیانوسی

پشم سنگ عایق کننده بزرگترین آکواریم اقیانوسی

پشم سنگ عایق کننده بزرگترین آکواریم اقیانوسی

آکواریوم (Primorksy Oceanarium) که یکی از بزرگترین پروژه های توریستی و علمی در کشور روسیه است با سه نقطه اصلی قابل مقایسه است : استخر دولفین ها (dolphin pool) با حجم ۱۰,۰۰۰ متر مربع , آزمایشگاه تحقیقات علمی و نمایشگاه اندازه گیری مرکزی با ۳۵۰۰۰ متر مکعب زیر بنا است که شامل ۵۰۰ گونه دریایی است و موجودات زنده در آب شیرین, شامل مهره داران, ماهی ها, مرغان دریایی و پستانداران دریایی که به صورت دسته بندی شده در نمایشگاه موجود هستند.

عظمت تاسیسات این مجموعه با در نظر گرفتن هزینه های شرایط نگهداری آبزیان برای زندگی نیاز به مقدار قابل توجهی انرژی دارد.
هر چند , تاسیسات با مدرن ترین و مرغوب ترین مصالح ساخته شده است که زمینه ساز محیطی زیست دوست را فراهم کرده و با عث صرفه جویی نسبی در مصرف انرژی می شود.
پشم سنگ نقش اصلی را در این فرآیند ایفا می کند, عایق پشم سنگ جلوی از دست رفتن انرژی از سیستم را گرفته در ضمن اینکه تاسیسات فعالیت تهویه خود را انجام می دهند تا شرایط به شکل مطلوب باقی بماند.

عایق پشم سنگ برای کاربرد های مختلف در تاسیسات استفاده می شود , شامل نمای کلی سیستم و گرمایش آن, سیستم های آبی و تهویه همچین تولید یک محیط مناسب برای زیست آبزیان که تامین انرژی این محیط به شکل با دوام با مصرف انرژی کمتر ممکن می باشد.

این مثال یکی از نمونه های بارز کاربرد های بروز پشم سنگ است و زمانبندی این پروژه برای سال ۲۰۱۶ است و در ان رنج گسترده ای از آبزیان قرار می گیرند که پشم سنگ با صرفه جویی در انرژی ها مصرفی و نگهداری این آبزیان توانسته نقش بالقوه ای ایفا نماید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی این آکواریوم مراجعه کنید.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE