جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

کاربرد پشم سنگ در پروژه زمین آبی

کاربرد پشم سنگ در پروژه زمین آبی

کاربرد پشم سنگ در پروژه زمین آبی

استفاده از عایق پشم سنگ تخته ای برای ایجاد محیط مناسب برای نما منحنی آکواریوم جدید زمین آبی (Blue Planet)

زمین آبی آکواریومی با زیر بنای ۹۰۰۰ متر مربع ,طرح جدید شرکت معماری دانمارکی ۳XN است که با داشتن مجموعه عظیم از گونه های مختلف ماهی می تواند تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی در کپنهاگ شود و به دلیل اینکه موقعیت آن در نزدیکی فرودگاه بعدی کپنهاگ واقع شده است یکی از چالش های موجود راهکاری برای آکوستیک آکواریوم است تا ماهی ها را از نویز هایی که توسط هواپیماها ایجاد می شود محفوظ نگاه دارد همچنین درون خود مجموعه ساختمان ها صداهایی از قبیل صحبت افراد , در ها , سیستم تهویه , موسیقی و… وجود دارد که باید به نحوی پایش شود. بنابراین عوامل بسیاری در تغییر محیط آکوستیک اتاق نقش دارند که در بسیاری از موارد ما از آنها آگاهی نداریم.
در مورد زمین آبی , عایق پشم سنگ تخته ایی سخت با ضخامت ۲۰۰ میلیمتر به همراه  لایه ۷۵ میلیمتری (Venti-Batts) استفاده شد که امنیت محیط اکوستیک مطلوب را تضمین می کند برای سیستم های نمای پشم سنگ فشار ثابت و وزن معین بسیار مهم است و برای همین در عایق های پشم سنگ ارسال شده کیفیت لازم برای خصوصیات جذب صوت به خوبی لحاظ شده است.

“سرمایه گذاری روی عایق های دیگر با خصوصیات مشابه بسیار هزینه بر بود و همچنین امکان پیدا کردن نمونه مشابه محدود بود”
فلمینگ مورسینگ مهندس ناظر پروژه زمین آبی

آکواریوم زمین آبی

آکواریوم زمین آبی

دیوار ها سقف هستند !
مسئله دیگر در ساخت زمین آبی پیچ های سقف/دیوار ها بودند.اگر پیچ های دیوار کمتر از ۸۰ درجه بود به عنوان سقف در نظر گرفته می شد و یک رنج عایق برای بیرون نگه داشتن باران باید استفاده می شد. شرکت پشم سنگ در پروسه یافتن راهکار مناسب شرکت کرد و همان عایق های پشم سنگ تخته ای قبلی نیر در این مورد استفاده شدند که با آب بندی نقاط انفصال و اتصال عایق ها می توان باران را بیرون نگاه داشت و دیگر مزیت عایق پشم سنگ تخته ای با دوام بودن آن در مقابل نفوذ آب است و علاوه بر این عایق محترق نشده و به افزایش حفاظت در برابر  آتش ساختمان کمک می کند.
طراحی سازه های استیل ساختمان آبی در برنامه کامپیوتری Tekla BIM انجام شد که طرح کلی ساختمان را مشخص کرد و قسمت عایق مجبور بود با سازه استیل پیش تعریف شده فیت شود و برش ها بر اسا آن انجام شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE