جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

کمپین نقش عایق در بام!

نقش عایق

اندازه گیری حجم عایق زیر شیروانی

تنها ۹۰% از خانه های آمریکایی عایق شده و این یعنی از هر ۱۰ خانه ۹ خانه و این مناسب نیست!
تقویت عایق در خانه های موجود باعث صرفه جویی در هزینه ها و کاهش انتشار گاز های گلخانه ای و در نتیجه افزایش آسایش در خانه شود. بر اساس تحقیق جدید که توسط NIMA انجام شده حدود ۹۰% از خانه های فعلی آمریکا عایق شده و برای صاحبانشان صرفه جویی قابل ملاحضه ایی در انرژی و پول داشته است.
این تخمین بر اساس اطلاعات مصرف انرژی سال ۲۰۰۹ بدست آمده است و با استفاده از روشی که در آزمایشگاه ملی دانشگاه لارنس برکلی مطرح و توسط دانشگاه بوستون سطح عایق تخمین زده شده است.
دکتر جاناتان لوی پروفسور سلامت محیطی در دانشگاه بوستون می گوید :

اگر تمام خانه ها به شکل صحیح و بر طبق IECC2012 عایق شود میزان مصرف انرژی الکتریکی ملی حدود ۵ در صد و مصرف گازر های طبیعی بیش از ۱۰% کاهش می یابد.

کورت ریچ , مدیر عامل NIMA بر این یافته ها در این زمان سال تاکید کرد :

در پاییز بسیاری از صاحبان املاک در اطراف کشور در مورد افزایش آسایش حرارتی خانه ها و همچنین کاهش هزینه های انرژی در زمستان فکر می کنند. تحقیقاتی از این قبیل باید این پیام را به صاحبان املاک منتقل کند که واقعا عایق باعث صرفه جویی حیرت انگیز انرژی در ساخاتمان می شود.

سیاستگذاران باید به این نکته توجه کنند, سال ۲۰۱۵ به عنوان سال دوم برنامه ستاره انرژی تعیین کرده و کمپین “نقش عایق بام شما!” را راه اندازی کنند. این کمپین ملی قرار است تلاش کند تا فرهنگ استفاده از عایق را نهادینه کرده و آگاهی مصرف کنندگان را نسبت به نصب عایق افزایش دهد. کمپین امسال از ۱ اکتبر تا ۲۰ نوامبر زمانبندی شده است.

ریچ هدف این کمپین را اینگونه بیان می کند که عایق ها چون دیده نی شوند کمتر مورد توجه قرار می گیرند و این کمپین قرار است تا اهمیت عایق را برای مردم نشان دهد.

آنها پنجره ها و در ها را می بینند بنابراین در موردشان فکر می کنند ولی در واقع عایق تأثیری سه برابر بیشتر از دیوار ها و در ها دارد و این کمپین دید قبلی مردم را از بین برده و این واقعیت که نقش عایق خیلی مهمتر از درها و دیوار ها در تنظیم حرارت محیط است مستدل می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE