جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
اعلان

PUR و PIR

فوم های پلی یورتان (PUR)و  پلی ایزوسیانورات(PIR)

فوم پلی یورتان سخت (PUR/PIR) یکی از کارامدترین مواد عایق بندی با کارایی بالاست که امکان صرفه جویی زیادی در انرژی موثر را با حداقل اشغال فضا فراهم می آورد.

عایق سازی بهتر در ساختمان ها ،کمک قابل توجهی به به اجرای پروتکل کیوتو می کند ومزایای بیشتری نیز به همراه خواهد داشت:

  • صرفه جویی در انرژی،منجر به کاهش هزینه های انرژی برای افراد وکشورها می شود.

  • حفاظت از محیط زیست :مقررات سختگیرانه تر عایق بندی می توانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند.

  • تاثیر مثبت بر ایجاد شغل

این گزارش خواص و ساخت فوم پلی یورتان سخت(PUR/PIR)،یکی از موثرترین عایق ها را توصیف می کند.

 

پلی یورتان و افزایش کیفیت زندگی ما

کف کفش،تشک،چرخ فرمان یا عایق_جهان امروز ما بدون پلی یورتان غیر قابل تصور است.در جهان ورزش و فعالیت های اوقات فراغت ،در خانه یا در ماشین ،پلی یورتان تاثیر مثبت زیادی بر ززندگی ما دارد.آنهادر همه جا مورد نیاز هستند.

بسته به فرمولاسیون وترکیب شیمیایی اساسی ،مشخصات طیفی پلی یورتانها (سفت،نرم،کامل یا فشرده)می توانند به طور دقیق در حین تولید مشخص شوند.

عایق ساخته شده برای صرفه جویی

هنگامی که حرف از عایق ساختمان ها می اید،فوم پلی یورتان سخت(PUR/PIR)عایق مقرون به صرفه برای ساخت و ساز جدید است ،زیرا دارای هدایت حرارتی کم است،که با هر محصول دیگر متعارف سازگار نیست.علاوه بر این زمانی که تاکید بر بهره وری انرژی است فوم پلی یورتان سخت (PUR/PIR)برای نوسازی ایده ال است.

عایق سازی مجدد در جداره خارجی ساختمان های موجود می تواند مصرف متوسط انرژی را بیش از ۵۰ درصد کاهش دهدو فوم پلی یورتان سخت نصب را آسان می کند.رسانایی حرارتی پایین به معنی عایق نازک برای هرسطح عایق بندی شده و عایق نازک تر به این معنی است که راحتتر اجرا می شود.عملکرد عایق حتی با ضخامت های متنوع مواد بسیار زیاد است .در نهایت خواص مکانیکی خوب و چسبندگی عالی به مواد دیگر،زمینه وسیعی ازکاربردها را به وجود می اورد.

عایق حرارتی کارامد برای طولانی مدت

فوم پلی یورتان سخت (PUR/PIR)یک خانواده از مواد عایق است که علاوه بر پلی اورتان (PUR)همچنین شامل فوم سخت پلی ایزو سیانورات(PIR)نیز می باشد.

خصوصیات سلول بسته بودن عایق حرارتی فوم پلی یورتان سخت امروزه به طور عمده با  عوامل دمایی مانند پنتان (هیدروکربن)یا co2به دست می اید . علاوه بر هدایت حرارتی کم ،فوم پلی یورتان سخت (PUR/PIR)پایدار و با دوام است .

عایق حرارتی با فوم پلی یورتان سخت منابع را ذخیره می کند،موجب صرفه جویی در انرژی و عدم انتشار قابل توجه مواد آلاینده و مضر در محیط زیست می شود.

فوم پلی یورتان سخت یک پلاستیک سلول بسته است . این ماده به عنوان مواد عایق حرارتی ساخته شده در کارخانه به صورت تخته های عایق یا فوم بلوک شکل ودر ترکیب با روکش های مختلف سخت به عنوان یک ماده ساختاری یا ساندویچ پنل استفاده می شود.فوم های پلی اورتان مستقر در محل (فوم های پاششی)در محل ساختمان تولید می شوند.

در مواد با ضخامت نسبتا کم ،فوم پلی یورتان سخت (PUR/PIR)عایق حرارتی مطلوب همراه با یک مزیت استثنایی که آن استفاده از سودمندترین فضای ممکن است را ادامه می دهد.

برای معماران و برنامه ریزان،فوم پلی یورتان سخت اجازه می دهد تا راه حل های خلاقانه برای عایق کاری از زیر زمین و دیوار ها تا سقف و پشت بام ارائه دهند.این یک راه ایده ال برای ریدن به ساختمان های سبک وزن ،مصرف انرژی کم یا مصرف انرژی صفر هست.

عایق تخته ای

عایق های تخته ای ساخته شده از پلی یورتان (PUR/PIR)به دلیل استحکام مکانیکی عالی مقاوم هستند.آنها می توانند با مواد دیگر ترکیب شوندو در محل ساختمان و غیره به راحتی نصب شوند.

تصویر شماره ۲:عایق تخته ای

ساندویچ پانل های فلزی

درون ساندویچ پانل های دارای فوم پلی یورتان سخت با پروفیل و در اغلب موارد پوشش های فلزی در هر دو سطح فوقانی وپایین هستند.ساندویچ پانل به ویژه برای سقف و دیوارها دارند و برای سازه های پشتیبانی مختلف در سالن ها و ساختمان های صنعتی ،و همچنین برای واحد های ذخیره سازی سرد و انبار سرد مناسب هستند.پانل های سبک وزن به راحتی پردازش می شوندو می توانند در تمام شرایط آب وهوایی نصب شوند.ساندویچ پانل های PUR/PIR پیش ساخته خواص طراحی ساختاری و ساختمانی با سطح بالایی از امنیت راهم در مراحل پردازش هم در مراحل پایانی ارائه می دهد.

تصویر شماره ۳:ساندویچ پنل

بلوک ها

بلوک های فوم پلی یورتان سخت رامی توان برای عایق بندی تجهیزات ساختمان و تاسیسات صنعتی برش داد.

 

فوم های مستقر در محل (پاششی)

علاوه بر فوم سخت پلی یورتان ساخته شده در کارخانه ،فوم های مستقر در محل یا پاششی در ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند.آنها با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات “مستقر در محل یا پاششی”در محل خود ساختمان ساخته می شوند.فوم پاششی به طور عمده برای برنامه های کاربردی عایق فنی استفاده می شوند. فوم موضعی به سطح مورد نظر اسپری و به قالب ها ریخته می شود و ساختار بدون درز ایجاد میکند.

تصویر شماره ۴:پلی ارتان پاششی و بلوک

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

arnisco_com

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE