سه شنبه , ۶ تیر ۱۳۹۶
اعلان

عایق

عایق

فروش عایق ساختمان

عایق ساختمان

عایق ها به این دلیل مهم هستند گرما را در ناحیه گرم و سرما را در ناحیه سرد حفظ می کنند و این مهمترین مفهومی است که بدون در نظر گرفتن نوع سازه باید فهمید.
انواع مختلفی از عایق موجود است که شامل پشم سنگ , پشم سرباره , پلی یورتان , پشم سرامیک , فوم گلاس , سلولوز و فایبر گلاس می شود اگر یک خانه به درستی عایق نشود , بیش از دو سوم انرژی خود را از دست می دهد .
با توجه به طراحی ضمنی خورشیدی  , عایق هایی که در طراحی ساختمان ها استفاده می شود بنابراین می تواند با توده های حرارتی کار کند. توده حرارتی موادی متراکم هستند که می توانند گرما را بازتاب و ذخیره کنند. توصیه می شود در یک خانه ضمنی خورشیدی عایق ها را در خارج از جرم حرارتی باشند و بنابراین گرمای ذخیره شده در جرم می تواند برای حفظ گرمای درونی استفاده شود . به یاد داشته باشید که عایق باعث می شود قسمت گرم , گرم بماند و قسمت سرد , سرد بماند .
عدم وجود عایق , قابلیت های ذخیره سازی سرما و گرما را در هر ساختمانی بطور چشمگیر تحت تأثیر قرار می دهد.
نمودار منفذ های عمومی که اجازه خروج گرما از ساختمان های معمولی را نشان میدهد .
گرما بطور مداوم از ناحیه گرم به ناحیه سرد در چرخش است تا به تعادل برسد, زمانیکه درب در یک شب سرد زمستانی باز می شود , گرما از ساختمان خارج می شود و سرما به داخل یورش می آورد . بطور مشابه , زمانیکه درب یخچال را برای خوردن بستنی باز می کنید گرما به داخل یخچال حرکت می کند و هوای سرد سراسیمه از آن خارج می شود .
با توجه به ساختمان و یخچال , حضور عایق باعث پایداری حفظ گرما و سرما در نواحی مختلف ساختمان می شود و این برای یک زندگی دمای مناسب, بدون در نظر گرفتن دمای بیرون, ثابت مد نظر است .
همچنین مصالح ساختمانی وجود دارد که در ساختار آن ترکیبی از عایق ها وجود دارد این نوع از مصالح ساختمانی شامل پنل های عایق شده (SIPS), فرم های بتنی عایق شده (ICF’s).

عایق کاری ساختمان

به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان ۵ درجه گرمتر و در تابستان ۱۰ درجه خنک تر نگه داشت .
انواع عایق کاری :
۱- عایق هایی که در ساختار آنها حبابهای هوا وجود دارد و باعث کاهش هدایت حرارت می شوند.
۲- عایق هایی که حرارت را باز می تابند .پشت این عایق ها باید حدود ۲۰ میلی متر فاصله هوایی تعبیه شود .

فروش عایق ذخیره کننده انرژی

عایق ذخیره کننده انرژی

انواع مواد عایق ؟

مواد عایق بسیار گوناگون بوده و مرتبا انواع جدید آن به بازار عرضه می شود. خواص عایق حرارتی عمدتاً به وسیله ترکیبات آن تعیین می گردد. به این دلیل عایق های حرارتی به پنج دسته عمده تقسیم می شوند. گرچه نمونه های بسیاری از عایق های مخصوص از این نوع عایق ها بوجود می آیند.

عایق های آلی و معدنی

مواد عایقی به دو گروه آلی و غیرآلی دسته بندی می شوندعایق های غیر آلی از مواد بلوری یا سیلیسی / الومینیومی / کلسیمی بی شکل در صورت های فیبری , دانه بندی شده یا پودر شده ساخته می شوند و فضاهای توخالی قابل توجهی دارند. عایق های الیس با استفاده از پلیمرهای هیدروکربن که می توانند برای تولید فضاهای توخالی منبسط شوند, ساخته می شوند.

عایق ها چگونه ارزیابی می شوند ؟
فاکتور مهم در انتخاب عایق ها ، میزان مقاومت حرارتی آن هاست .هر قدر n مقاومت بالاتر باشد ، عایق حرارت را کمتر از خود عبور می دهد و صرفه جویی که به همراه دارد افزایش می یابد ، پس به جای ضخامت عایق ها ،باید مقاومت حراتی آن ها با هم مقایسه شوند.
عایق های گوناگون با مقاومتهای حرارتی برابر ، از نظر میزان صرفه جویی در انرژی همانند هستند و تنها اختلاف آنها در قیمت و محل کاربرد است .
چه جاهایی باید عایق کاری شوند؟
– سقفها : با عایق کاری سقف مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش ساختمان ۳۵% تا ۴۵% کاهش می یابد .
– دیوار های خارجی : مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش ساختمان را حدود ۱۵% کاهش می دهد.
– کف : مصرف انرژی در زمستان را ۵% کاهش می دهد .
– لوله های آبگرم : برای عایق کاری لوله های آبگرم می توان از عایق های پتویی یا عایقهایی که به طور ویژه برای لوله ها ساخته شده و به راحتی قابل نصب هستند استفاده کرد .
سقف و کف ساختمان های موجود را می توان به راحتی عایق نمود .
بر اساس مقررات ملی ساختمان ، تمامی ساختانهایی که ساخته می شوند باید به اندهزه کافی عایق کاری شوند . میزان عایق مورد نیاز در همین مقررات تعیین شده است .

چند راهنمایی کلی برای نصب عایق ها

عایق ها در صورتی خوب کار خود را نجام می دهند که به طور صحیح نصب شده باشند.موارد زیر به شما کمک می کند تا بهترین کارایی از عایقهایی که نصب می کنید ببینید :
–  هرگز عایق را فشرده نکنید .عایق باید پس از نصب همان ضخامت اولیه خود را داشته باشد در غیر این صورت مقدار مقاومت حرارتی آن کاهش می یابد و نمی توان آن طور که انتظار می رود جلوی انتقال حرارت را بگیرد .
– عایق کاری را به طور کامل روی تمام سطح انجام دهید . چرا که اگر تنها ۵% از سطح خالی بماند ، ممکن است تا ۵۰% از کارایی عایق کاری کاسته شود .
– مواد عایق را باید خشک نگه داشت ، زیرا به استثنای پلی استایرن که نسبت به آب مقاوم است ،بقیه عایق ها بر اثر رطوبت کارایی آنها پایین می آید . در برخی عایق های آزاد مقدار مقاومت حرارتی متناسب با تراکم عایق است نه ضخامت آن . در این عایق ها ، مقدار مقاومت ممکن است بعد  از مدتی تا ۲۰%  کاهش یابد . از این رو باید بعد از نصب کننده عایق تضمین گرفت .
– از عایق های آزاد در سقف هایی که شیب زیادی دارند استفاده نکنید.
– در صورت استفاده از عایق های بازتابنده باید حتما پشت آنها یک لایه هوای ساکن به ضخامت ۲۰ میلی متر وجود داشته باشد.تمام سوراخها و پارگی ها و درزها باید با نوارچسب پوشیده شوند.
– اطراف کابل های برق و لوازم الکتریکی را هرگز عایق کاری نکنید ،ایمن بودن عایق کاری باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود .
– در فاصله کمتر از ۹۰ میلی متر فنهای خروجی عایق نصب نکنید .
در فاصله کمتر از ۲۵ میلی متر حبابهای لامپ و سرپیچ آنها عایق کاری نکنید .